Rolandas tamosaitisLaisvasis universitetas po vasaros ir rudens atostogų grįžta į Kuršėnus. Lapkričio 20 d. (penktadienį), 17 val., Šiaulių rajono jaunimo centre (Sodų g. 4) vyks Laisvojo universiteto (LUNI) paskaita apie senuosius Kuršėnus fotografijose. Maloniai kviečiame dalyvauti ir pažinti Kuršėnus kitaip.

Rolandas Tamošaitis (g. 1974 m.) – Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos istorijos mokytojas. Kartu su istoriku Jonu Kirkliausku išleido knygas: „Kuršėnų miesto kapinių raida“, „Kuršėnų parapijai 480 m.“, „Kuršėnų kunigas kanauninkas Vaclovas Dambrauskas 1879 – 1941 m.“, „Kuršėnams 420 m.“, „Kuršėnų miesto žydų istorija“, CD – „Kuršėnai amžių sandūroje“.

Šiandien yra žinoma, kad Kuršėnai pirmą kartą istorijos šaltiniuose paminėti 1523 m., o miesto statusą gavo 1581 m. Neatmetu galimybės ir klysti, nes istorijos šaltiniai dar gali pateikti ne vieną datą...

Galiu tik drąsiai teigti, kad Kuršėnai (tiksliau, bažnyčia) pirmą kartą užfiksuoti (nupiešti) 1886 m., o pirmoji nuotrauka, kuri man žinoma, padaryta 1912 m. Vėliau ir nuotraukų, ir gyventojų tik daugėjo... Kas juose užfiksuota, įamžinta, ko nebeliko ir kas pasikeitė per amžių sandūrą, kviečiu kartu pasižiūrėti lapkričio 20 d. (penktadienį) 17 val. Šiaulių rajono jaunimo centre.

Kursenu baznycia

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija