- Smulkiau
-
Vilniaus LUNI naujienos
Gilles’io Deleuze’o filosofija šiuolaikinės politikos kontekste
Gruodžio 2-3 dienomis Šiuolaikinio meno centro skaitykloje rengiama tarptautinė konferencija „Gilles’io Deleuze’o filosofija šiuolaikinės politikos kontekste“. Jau Michelis Foucault pranašavo, kad mūsų amžius bus pavadintas Deleuze’o epocha, todėl konferencijoje bus aptartas dabartinis politinis gyvenimas ir politiškumo apraiškos socialinėje bei kūrybinėje terpėse. Dviejų dienų renginio programą sudarys keturios sesijos, kuriose bus svarstomi aktualūs dabartinės politikos ir politinio aktyvizmo klausimai, aptariamos kūrybinės alternatyvos globaliam kapitalizmui, analizuojamas filosofijos ir politikos bei meno ir politikos santykis. Konferencijoje dalyvaus 12 Deleuze’o ir jo garsiausių knygų bendraautoriaus Felixo Guattari filosofijos ekspertų iš įvairių Europos šalių. Kai kurie jų taiko minėtų mąstytojų teorijas ne tik akademinėje, bet ir politinių, socialinių judėjimų terpėje.
Skaityti daugiau...
- Smulkiau
-
Vilniaus LUNI naujienos
„Sovietmetis, kaip akmenukas bate – eini ir trina, ir vis nepatogu. O kodėl? Man atrodo, dėl to, kad sovietmetį vis dar laikome nesavu, o primestu. Ar ne paprasčiau būtų pasakyti, kad sovietmetis yra mūsų?“ – viešoje paskaitoje klausė jaunos kartos istorikas Valdemaras Klumbys, neseniai apsigynęs disertaciją apie sovietinės Lietuvos kultūrinį elitą.
Per Laisvojo universiteto surengtą paskaitą jis teigė, kad tam tikra prasme sovietmetį galima laikyti vis dar nepasibaigusiu, o Lietuvos diskurse vyrauja dvi tendencijos – ano laiko demonizavimas ir nostalgija. „Sovietmetis nepasibaigė, nes kol mes nesugebėsime susitarti dėl bendriausių vertinimų ir suvokimų, kas buvo sovietmetis, kaip jį vertinti, kaip vertinti žmonių tuometę veiklą, tol jis veiks ir iškils visokie skandalai, pavyzdžiui, KGB rezervistų“, - kalbėjo istorikas.
Skaityti daugiau...