luni klaipeda logo2Šį ketvirtadienį, gegužės 17 d., Klaipėdos LUNI ir susivienijimas Žali.lt rengia paskaitą apie atominę energetiką ir jos alternatyvas, kuri vyks 18 val. „Kultūros namuose: Menas ir kava“ (Tiltų g.3). Paskelbus apie referendumo iniciatyvas, Lietuvoje vėl užvirė aistros dėl atominio projekto. Jo vystytojai neigia visuomenės balso reikalingumą, piliečių atsiklausimo praktikas vadina trukdymu ar net priešiškų šalių sąmokslu prieš Lietuvos energetinę nepriklausomybę.

Renginys Facebook'e

Ar taip yra iš tikrųjų? Ar atominė elektrinė išties reiškia kelią link energetinės nepriklausomybės, ar tai tvarus ir ekonomiškai pagrįstas objektas? Ką darysime su branduolinėmis atliekomis, kurių „galiojimas“ tęsiasi iki šimtų tūkstančių metų, ir jos vis gausėja?

Kokios galėtų būti alternatyvos, ar jos išties egzistuoja? Ar tikrai Lietuvoje „trūksta ir saulės, ir vėjo“, o tik šie šaltiniai ir turi patiekti visą šaliai būtiną energiją? Ko vertas mitas apie „vis augančius energijos poreikius“, ir ką iš tikrųjų byloja faktai apie energetiškai efektyvias technologijas, elektros ir kitos energijos taupymo galimybes?

Apie visa tai ir daugiau – atsinaujinančios energetikos idėjas skleidžiančios įmonės „Eksponentė“ vadovas, vadinantis ją „naujadaros bendrove“ – Stasys Paulauskas. „Kodėl valdantieji siekia statyti atominę elektrinę, o gyventojai tam priešinasi?“ – klausia lektorius. „Problema yra ne vien Visagino atominės elektrinės projektas. Esame pasaulinės žmonių saugumo revoliucijos dalyviai. Vienoje barikadų pusėse – valdančiosios partijos, stambus verslas, vyriausybės, energetikos kompanijos, nupirkta žiniasklaida. Kitoje – mokslininkai, gamtosaugininkai, žalieji ir šviesuoliai“.

luni klaipeda energetika

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija