olita orany2009 m. gegužės 1-2 dienomis kviečiame į išvažiuojamąją paskaitą „Traukiniai ir Alytus, Alytus ir traukiniai“. Tradicinis dviratininkų traukinys „Olita – Orany“ bei LUNI Alytus kviečia keliauti nykstančios istorijos pėdsakais. Tai kelionė, skirta pirmojo traukinio atvykimo į Alytų 110-osioms metinėms paminėti. Prisijungti prie žygio kviečiami visi dviračių ir istorijos entuziastai.

Traukinys išvyksta gegužės 1 d. 8:15 nuo Alytaus dailės mokyklos (S. Dariaus ir S. Girėno 25); 8:32 val. iš Alytaus senosios geležinkelio stoties (Gardino g. 14). Kelionės trukmė – 8 valandos. Gegužės 2 d. 10:11 val. dviratininkų traukinys išvyksta iš Varėnos geležinkelio stoties į Alytų. Registruotis laisva forma Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

XIX a. pabaigoje atsiradus poreikiui stiprinti vakarinę Rusijos imperijos sieną buvo nutarta fortifikuoti miestus prie Nemuno - Kovno (dabar Kaunas), Olita (dabar Alytus), Grodna (dabar Gardinas). Statybinių medžiagų tiekimui ir greitam susisiekimui į Olitą buvo nutiestas geležinkelis. Beveik pusę amžiaus tai buvo gyvybinga transporto arterija suteikusi ženklų postūmį Pietų Lietuvos miestų ir miestelių vystymuisi. Praūžus dviems pasauliniams karams, lydimas įvairiausių istorinių aplinkybių, šis pramoninės revoliucijos reliktas pamažu ėmė nykti. Šiandien dar tebeturime išlikusių inžinerinių struktūrų, tyliai bylojančių apie plačius to meto žmogaus minties užmojus bei anuomet vyravusią dvasią.

Daugiau informacijos: http://www.sotvaras.lt

olita orany

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija