Ignas kalpokasLAISVASIS UNIVERSITETAS ALYTUJE kviečia į paskaitą šį šeštadienį, gruodžio 19 d., 16:30 val., kuri vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25. Paskaitos tema – „Lietuviškumo koncepcijos: sugalvoti lietuvį“. Apie tai kalbės jaunasis politologas, tautinio ir politinio identiteto ekspertas Ignas Kalpokas.

Ignas Kalpokas jau ketvirtus metus studijuoja politikos mokslus politikos mokslų ir diplomatijos fakultete Vytauto Didžiojo universitete. Nuo 2006 iki 2008 m. Ignas - „Vaikų ir jaunimo akademinės pažangos - Nacionalinės moksleivių akademijos“ filologijos sekcijos kuratoriaus asistentas, techninis darbuotojas ir administratorius, internetinio savaitraščio www.verslosavaite.lt politikos apžvalgininkas.
2007-2009 m. jis kuravo VŠĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ filologijos sekciją ir buvo akademinio politologų klubo valdybos pirmininkas. Šiuo metu Ignas - asociacijos „Visuomenė be sienų“ prezidentas ir projektų vadovas, projekto „Jaunųjų kūrėjų forumas“ koordinatorius, nacionalinės politologijos olimpiados organizacinės grupės vadovas ir internetinio portalo www.sparnai.com vyriausiasis redaktorius. Pastaruoju metu svarbiausios Igno Kalpoko interesų sritys yra etininė ir politinė identifikacija, jos istoriniai, socialiniai ir kultūriniai veiksniai, politinė lyderystė ir lyderių įvaizdžiai.

Paskaitos metu kelsime klausimus, kokia šiandieninio lietuvių identiteto kilmė ir susiformavimo prielaidos. Per etniškumo, visuomeninio-politinio gyvenimo ir pasitikėjimo perspektyvas bus stengiamasi išsiaiškinti, kaip šiandieninis lietuviškumo suvokimas sąveikauja su laikotarpio tendencijomis bei iššūkiais, kokiu mastu jis lemia mūsų šalyje vykstančius procesus, domėsimės, ką jis gali atnešti ateityje. Kartu pamėginsime nubrėžti gaires, kokia tapatybė leistų lietuviams sėkmingai įsilieti į Europos šeimą bei prisidėtų prie vidaus problemų sprendimo.

Daugiau informacijos: http://www.sotvaras.lt

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija