Zeitgeist-the-movieLAISVASIS UNIVERSITETAS ALYTUJE šį šeštadienį, vasario 21 d., 19 val., rengia kolektyvinę filmo „ZEITGEIST. THE MOVIE" peržiūrą bei diskusiją. Apie tai kalbės interneto tinklapio www.zeitgeist.lt autorius, informacinių technologijų studentas Andrius Virbičianskas. Paskaita vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus. Daugiau informacijos www.luni.lt bei http://www.sotvaras.lt/. Įėjimas laisvas.

„Zeitgeist“ judėjimą inicijavo plačiai paplitę nemokami internetiniai filmai „Zeitgeist: The Movie“ (2007) ir „Zeitgeist: Addendum“ (2008). „Venera“ – Jacque Fresco sukurtas projektas, bandantis parodyti galimą žmonijos ateitį pasirinkus tinkamą kelią. Abu projektai siūlo vieną ir tą pačią idėją – idėją apie geresnį pasaulį. Apie pasaulį, kuriame nėra nei bado, nei skurdo, nei karų. Apie pasaulį, kuriame viskas, ko tik žmogus gali užsigeisti, yra pasiekiama ranka.

Abiejų projektų autoriai kalba apie tai, kad visos iki šiol egzistavusios politinės ir ekonominės santvarkos rėmėsi mainų (pinigine) sistema. O tai ir yra visų problemų šaltinis. Projektas Venera – tai J. Fresco daugybės darbo metų vaisius, kuris remiasi kertine idėja, kad pasaulis yra toks, koks yra, tik dėl to, kad yra naudojama monetarinė sistema. J. Fresco drąsiai teigia, kad visas visuomenes problemas mes galime išspręsti naudodamiesi ištekliais paremta ekonomika.              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija