luni-alytus-rytaiLAISVASIS UNIVERSITETAS ALYTUJE šį šeštadienį, kovo 7 d., 15 val., rengia paskaitą „Kultūros akiračiai - dvelksmas iš rytų“. Apie tai kalbės menininkė, tikra arbatžolių planetos gyventoja Jurgita Žvinklytė. Ji papasakos apie arbatos tradicijas - kaip atsirado arbata, kada ją pradėjo naudoti kaip arbatą. Kinijoje yra nemažai legendų apie tai. Kaip ten bebūtų, arbata ilgą laiką buvo naudojama kaip gydanti ir ligas išvaranti priemonė.

Muzikantas ir etnomuzikologas, keliautojas, rytų klasikinės muzikos specialistas, vadovėlių vaikams autorius bei folkroko grupės „Atalyja“ įkūrėjas Eirimas Velička papasakos apie festivalį „5 Tjagaradžos brangakmeniai. Tai festivalis, skirtas Pietų Indijos šventojo dainiaus ir kompozitoriaus 162-osioms mirties metinėms. Festivalyje dalyvauja žymiausi Pietų Indijos klasikinės muzikos atlikėjai – vokalistai ir instrumentininkai.

Paskaita vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytus. Daugiau informacijos www.luni.lt bei www.sotvaras.lt

luni-alytus-rytai

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija