Arturas Barysas BarasŠį penktadienį, lapkričio 7 d., 19 val. kviečiame į antrąją Laisvojo universiteto (LUNI) paskaitą Alytuje. Paskaitos tema: LIETUVOS ANDERGRAUNDO MOHIKANAI. Apie lietuviškąją pogrindinę kontrkultūrą kalbėsimės kartu su poetu, prozininku, dramaturgu Robertu Kundrotu ir gyva visų neformalų legenda Jonu „Zarazza“. Taip pat žiūrėsime filmus apie Artūrą Barysą-Barą: Sandros Januševičiūtės ir Daivos Minkevičiūtės "Arabaras" ir Davido Ellio "Artūras Barysas". Paskaitos vyks Alytaus dailės mokykloje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Alytuje.

Robertas Kundrotas, daugelį metų artimai bendravęs su prieštaringai vertinamu menininku, ryškiu gyvenimo teatro aktoriumi, režisieriumi, grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ (I.V.T.K.Y.G.Y.G.) vokalistu, pogrindžio guru, laisvės šaukliu ir mokytoju Artūru Barysu-Baru, pasidalins prisiminimais apie šią neeilinę asmenybę, papasakos apie abiejų kurtą avangardinį šešių romanų ciklą „Pasviręs pasaulis“, įkvėptą Baro svajonių pasaulio.

Artūras Barysas buvo įdomus žmogus, nuolat stengęsis atitrūkti nuo nuobodžios kasdienybės, pasipriešinti normoms, draudimams, miesčioniškumui, gyvenęs ir veikęs pagal keistus savos vaizduotės dėsnius ir bandęs transformuoti nykią tikrovę.

Jonas Zarazza alternatyvios muzikos pasaulyje žinomas nuo Sąjūdžio laikų. Nuo 1994 m. dirbo piratiniame garso kasečių fabrikėlyje „Zarazza Records“, kurio produkciją platino garsiojoje „Plokštelinėje“, įsikūrusioje Tilto gatvėje, Vilniuje. Vėliau užsiėmė muzikos ir vaizdo įrašų nuoma. Dažnai keitė nuomos punkto vietas, tačiau „Zarazzos“ tašką žinojo kiekvienas save gerbiantis muzikos pogrindininkas. Pastaraisiais metais dirbo muzikos įrašų parduotuvėje „ZARAZZA“ Pylimo gatvėje. Nuo 2007 metų – bedarbis. Stengiasi nepraleisti nei vieno geresnio „kreivos“ muzikos tūso. Laisvalaiku filmuojasi TV serialuose.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija