ekotrobaŠiaudinis meninis savaitgalis troboje 2008 m. rugsėjo 26-28 d. Kaip žinia, trobos pašonėje JazzEco architektūros stiliumi jau pradėtas statyti šiaudų namas. Tai puiki proga susirinkti ir pamenuoti...

Numatoma programa:

26 d., penktadienis

Vakarienė - eco patiekalai ant laužo. Ypatingas trobos patiekalas - "Bulvės su ragučiais"

Filmo demonstravimas daržinėje, ant šiaudų kitkų.

Patefono plokštelių vakarėlis. Led Zeppelin. Lietuvių liaudies pasakos iš plokštelės.

27 d., šeštadienis

Arch. J. Ingelevičiaus ir arch A. Juodpusio pranešimas "Eco būstas. Džiazai architektūroje".

Lietuvių liaudies žaidimai ant nukritusių lapų.

Kūryba aplink trobą.

Patiekalo iš šiaudų gamyba ir ragavimas.

Peozijos skaitymai "Kriaušė krenta nuo medžio ir užmuša giedantį žiogą"

Kapsulės su linkėjimais ateities kartoms užkasimo po kertiniu šiaudų namo akmeniu ceremonija, pienių vyno butelio užkasimo po obelim ceremonija.

Vinilinių plokštelių vakarėlis. Lietuvių liaudies pasakų skaitymas (iš kn. "Nė velnio nebijau")

Performansas "6 vėjai" šiaudų namo mediniame karkase.

Visi kas nori gali į trobą atvykti keletu dienų anksčiau, o išvykti - vėliau.

Renginyje veiks tapybos, drožybos iš medžio kūrybinės dirbtuvės. Atsivežkite miegmaišius, verdamo maisto sau ir savo draugui.

Troboje tilps visi, be to galima bus nakvoti iš šiaudų kitkų specialiai įrengtose, šiltose landose daržinėje.

Kur ta troba ir kaip atvykti?

Tranzu/mašina - iš Klaipėdos važiuot iki ŽARĖNŲ pro Plungę ir Žlibinus,arba pro Rietavą ir Tverus. Iš Kauno, Vilniaus važiuot iki už Kryžkalnio, Ties Laukuvą sukti i šona, važiuot pro Varnius.

Važiuojant traukiniu bene idealiausias variantas pasiimti dviratį. Važiuodami pamatysite nuostabų kraštovaizdį. Tokiu atveju galite išlipti Plungėje(25 km iki trobos), Lieplaukėje (12km.) arba Telšiuos (16 km.). Jei neturit dviračio, išlipkite Lieplaukėje, prasivaikščiosite nuostabiom vietom 12 km. ATVYKUS į Žarėnus miestelio centrinėje sankryžoje rasite rodyklę į Lieplaukę (Telšių kryptis).Važiuojate 1 km. Telšių kryptimi, vėliau kelias išsišakoja "rodyklė" LIEPLAUKĖ 16". Važiuojate dar 2 km. tiesiai, kairej pusėje pamatote geltoną Koplytėlę. Nuo koplytėlės važiuojate dar 1 km tiesiai, ir antras posūkis į kairę (miško keliukas). Tuo keliuku 1 km. ir pirma sodyba dešinėj pusėj. Ypatingų renginiu metu (o toks ir bus šį savaitgalį) kelią į trobą rodo daug specialiai pastatytų rodyklių.

Jei pavargote, bet trobos taip ir neradote, nekelkite panikos ir likite nakvoti ten, kur esate - gamta nuostabi visais metų laikais. Įspėjame, kad trobos apylinkėse galite aptikti ruginukės varymo aparatų - patariame su savimi nešiotis tuščių bambalių.

Dar apie EkoTrobą galite paskaityti puslapyje http://www.troba.eu, pasiklydę galite skambinti trobos generaliniam direkt. Vidui: 8 696 63138 arba trobos vyr. arch. Justui 8 692 84515.

P.S.

Jei tu pamėgai trobą ir nori prisidėti prie nevaržomo jos puoselejimo, tai žinok, kad gali ten tiesiog nuvykti ir kurti. O kūrybai gan dažnai prireikia nenumatytų ir gan netikėtų daiktų. Kas tai? Mes ir patys to gerai nežinome, tačiau iš esmės gali vežti viską, ko tau šiam gyvenime nebereikia: seną tavo namų raktą, spyną, senamadišką lempą, dviračio ratą ar vinį, mašinos langą ar patefono plokštelę. Žodžiu, visus "trobiškus" daiktus, kurie pagaminti iš kokybiškų medžiagų: medžio, metalo, stiklo, keramikos, netgi geros plastmasės (nors su ja atsargiai). Iš anksto suderinus, daiktą net galėtume pasiimti patys. Šiuo metu ypatingai trūksta, radiatorių, senų langų ir panaudotų reklaminių tentų, jei kas turi atliekamų, praneškit :)

ekotroba

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija