b_200_243_16777215_00_images_iliustracijos_2015_vilnius_Mokytojų_streikas_Kas_vyks_ir_kaip_solidarizuotis_susitikimas-diskusija_su_streikuosiančiais_mokytojais.jpg

Gruodžio 2 d., trečiadienį, 18 val., LUNI Kaunas kviečia į diskusiją-susitikimą su LŠDPS (Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos) pirmininku Andriumi Navicku bei (streikuoti besiruošiančiais) mokytojais – eiliniais profesinių sąjungų nariais. Diskusija vyks labdaros ir paramos fondo „Frida“ patalpose (Rotušės a. 26, 3 aukštas).

Renginys Facebook'e

Didesni ar mažesni mokytojų streikai Lietuvoje reguliariai vyksta nuo Nepriklausomybės atkūrimo – kartais trumpesni ir mažiau ryžtingi, kartais, kaip prieš trejus metus Zarasuose, – trunkantys iki trijų savaičių. Mokytojų profsąjungos kasmet vis iš naujo kovoja dėl didesnio finansavimo mokykloms, geresnių darbo sąlygų ir didesnių atlyginimų, reguliariai streikuodamos jos tampa vis realesne grėsme ministerijai, savivaldybių švietimo skyriams ir mokyklų administracijoms. Vis dėlto visuomenei pristatomas savotiškas streikuojančių mokytojų paveikslas: tai „amžinai nepatenkinti“, tai „nepailstantys kovotojai“, pernai (jau buvęs) ministras net apkaltino juos Rusijos interesų gynimu... Šiemet profesinės sąjungos jau pasitraukė iš derybų su vyriausybe – gruodžio 8 d. planuojamas įspėjamasis dviejų valandų streikas, situacijai nesikeičiant „tikras“ streikas numatomas ateinantį pavasarį.

Ši diskusija – proga tiesiogiai susitikti su mokytojais, iš jų pačių išgirsti jų reikalavimus ir pasipriešinimo taktikas, kartu apsvarstyti būdus, kuriais galime solidarizuotis kovodami už švietimo darbuotojų teises. Kokia mokytojų streikų istorija Lietuvoje? Kokios tiksliai sąlygos yra keliamos vyriausybei? Kaip, laviruojant tarp nepalankių įstatymų, individualių ir kolektyvo interesų, mokyklų administracijų bei vyriausybės viešųjų ryšių viražų, vyksta streikas? Kuo skiriasi mokytojų sąjungos ir kiek jų yra? Kaip „žmonės iš išorės“, pvz., LUNI ir Aukštojo Moxlo fakulteto studentai, gali solidarizuotis su mokytojais?

Diskusiją pristato Aukštojo Moxlo fakultetas: http://aukstasismoxlas.lt

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija