the-trap-curtisKovo 18 d., ketvirtadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) visus kviečia į pirmąją paskaitų ciklo „Adamo Curtiso BBC dokumentika“ paskaitą. Užsiėmimas vyks Kauno apskrities pedagoginiame muziejuje, 3 aukšte, Vytauto pr. 52, Kaune. Paskaitų ciklas susideda iš trijų Adamo Curtiso dokumentinių filmų „The Trap: What Happened to Our Dream of Freedom“ dalių peržiūrų. Po kiekvienos peržiūros vyks filmo aptarimas, diskusija.

Renginys facebook'e

Filme „The Trap“ pasakojama apie modernią laisvės sampratą, kuri formavosi šaltojo karo metu, veikiama dar šiandien labai įtakingos racionalaus pasirinkimo teorijos. A. Curtisas mano, kad vienas iš pagrindinių šios teorijos kūrėjų Johnas Nashas, filme „Nuostabus protas“ pavaizduotas kaip kenčiantis herojus, iš tikrųjų buvo labai įtarus žmogus, niekuo nepasitikėjęs ir manęs, kad visi žmonės yra savanaudžiai, galvojantys tik kaip išpešti naudos. Kaip pavyzdį jis nurodo tai, kad Nashas sukūrė žaidimą pavadinimu „F**k You, Buddy”, kurį laimėti galima tik apgavus savo draugą.

Racionalaus pasirinkimo teorijos požiūris į žmogų greitai persismelkė į ekonomiką, o iš jos – ir į politiką. Filme atskleidžiamas absurdas, kylantis iš tokio supaprastinto žmogaus elgsenos vaizdo. Jis kalbina ir su kitais aptaria daug įtakingų intelektualų, šiuolaikinės laisvės sampratos architektų: Johną Nashą, Friedrichą Hayeką, Jamesą Buchananą, R.D. Laingą, Richardą Dawkinsą, Isaiah Berlin, Jeaną-Paulį Sartre‘ą, Samuelį Huntingtoną, Francisą Fukuyamą.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija