big-bangSpalio septintosios vakarą, ketvirtadienį, LUNI Kaunas, jau išsigydęs slogą ir lengvą bronchitinį kosulį, kviečia Kauno žingeidukus į antrąjį oficialų naujų mokslo metų susibėgimą – VDU magistro ir Lietuvos energetikos instituto doktoranto Manto Povilaičio paskaitą „Trumpa Visatos istorija“. Paskaitoje daliai LUNI bendruomenės narių jau gerai pažįstamas Mantas mėgins rimtais, autoritetingais ir moksliniais argumentais paaiškinti... apie mūsų Visatos kilmę, kaip joje atsirado galaktikos, žvaigždės, kodėl ji yra būtent tokia, kokia yra, galiausiai - iš kur mes visa tai žinome, ar tas žinojimas yra kuo nors pagrįstas.

Humanitarai ir neraukiantys apie fiziką – nenusigąskite. Pagrindinis paskaitos tikslas ir yra specialaus fizikinio išsilavinimo neturintį klausytoją supažindinti su šiuolaikinio mokslo nupasakota Visatos raida iki laikotarpio, kai sąlygos joje tapo palankios gyvybei atsirasti.


Taip pat šią paskaitą galėtume laikyti rimta konkurente pernai bemaž visus LUNI dekanatus nusiaubusiems Artūrui Liutostanskiui ir Vyteniui Čiubrinskui, pasakojusiems apie Big Bang ir kitas kosmo keistybes. Manto Povilaičio nuomonė apie pastarąją paskaitą yra kategoriška, todėl dar įdomiau bus ateiti ir paklausyti, kaip kitaip LUNI Kaunas lektorius nušvies minėtas problemas, kuriuos kablelius ištrins ir kur įbes paskutinįjį tašką.

Tai yra pirmoji paskaita iš planuojamo ciklo apie Visatą ir joje įsikūrusią gyvybę. Kitose numatomose ciklo paskaitose bus kalbama apie nežemiškų civilizacijų skaičiaus mūsų galaktikoje įvertinimą ir neatpažintų skraidančių objektų (NSO) fenomeną šiuolaikinėje visuomenėje. Skanaus!

Po paskaitos kviečiame kartu žiūrėti dokumentinį filmą

“The Universe. Beyond the Big Bang”
Vieta - INSAIT
ex. Radijo gamykloje, Savanoriu g. 66
Kaunas, Lithuania

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija