dreiko_formuleLUNI Kaunas tęsia pažintinių paskaitų ciklą apie visatą, jos sandarą ir joje įsikūrusias žemiškas ir nežemiškas būtybes. Iš Manto Povilaičio estafetės lazdelę perima VDU fizikos magistras, Lietuvos energetikos instituto doktorantas Andrius Slavickas, ypač besidomintis populiariąja astronomija ir fizika.

Renginys facebook'e

Drake‘o formulė – tai formulė, skirta nustatyti civilizacijų skaičių mūsų Paukščių tako galaktikoje, kurios gali būti aptiktos užfiksuojant jų į erdvę išskiriamus telekomunikacijų signalus ar aptinkant kitus tų nežemiškų civilizacijų egzistavimo įrodymus. Šią formulę 1961 metais pasiūlė Kalifornijos universiteto astronomijos ir astrofizikos profesorius Frankas Drake‘as.

Dėl savo paprastumo formulė tapo labai populiari, ir jau ištisus dešimtmečius yra naudojama bandant įvertinti nežemiškų civilizacijų skaičių mūsų galaktikoje. Kad ir kaip ten, sulaukiama ir daug kritikos dėl jos narių neapibrėžties. Taigi ši formulė skeptikų gali būti naudojama siekiant parodyti, koks unikalus yra gyvybės ir mūsų civilizacijos atsiradimas Žemėje, o optimistų – kad Paukščių tako galaktikoje knibždėte knibžda išsivysčiusių nežemiškų civilizacijų, ir mums tereikia jas surasti.

Šio pranešimo metu nebus pristatomas nei skeptiškas, nei optimistinis nežemiškų civilizacijų skaičiaus vertinimas. Paskaitos metu bus pateikiamas išsamus kiekvieno formulės kintamojo pristatymas, apmąstant visus „už“ ir „prieš“. Kadangi pranešimo tikslas – rimčiau susimąstyti apie nežemiškų civilizacijų egzistavimą, tai po paskaitos optimistai ir pesimistai turės daugiau argumentų savo nuomonei pagrįsti, o gal net iškeliaus namo pakeitę savo nuomonę.

Paskaita vyks spalio 20 d. klube „INSAIT“ (Savanorių pr.  66, „Radijo gamykla“, Kaunas). Durys atsidaro 19:00 val., paskaita prasidės 19:15 val.


              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija