Vilma-PetrikaiteSausio 20 dieną, 18 valandą, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto J. Jablonskio auditorijoje (Muitinės g. 8, Kauno senamiestyje) dr. Vilma Petrikaitė, dirbanti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos ir biotechnologijos institute, pasiūlys susipažinti su vaistais vaistukais, jų pramone ir atsiperkamumo problematika.

Renginys facebook’e

Vieno vaisto sukūrimas trunka 10-15 metų ir kainuoja maždaug vieną milijardą eurų. Procesas yra gana sudėtingas, reikalauja daugelio tyrimų: kokybės, aktyvumo, toksiškumo ir kt. Vaistų tyrimai tęsiasi ir po to, kai jie užregistruojami ir yra vartojami daugelio pacientų. Vaistų kūrimo investicijos ne visada atsiperka: iš 10 sukurtų vaistinių preparatų tik 3 sugrąžina į jų kūrimą įdėtas lėšas, kiti veda į nuostolius. Ar tai normalu?

Paskaitoje bus apžvelgtas vaistų kūrimas nuo pat idėjos iki jo atkeliavimo į vaistinę, trumpai aptariami ikiklinikinių ir klinikinių tyrimų bei registracijos ypatumai, nagrinėjamos skirtingos vaistų kūrimo koncepcijos. Proga ne tik medicinos studentams ir mėgėjams iš arčiau pažvelgti į „paracetamolio erdves“.

Laukiame Jūsų!

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija