laisve mokytisKauno LUNI kviečia į trečią alternatyvaus švietimo temos dalį. Lapkričio 16 d., 18 val., menų inkubatoriuje ART house (Laisvės al. 36) rodysime dokumentinį Jeffo Rooto ir Bhawino Suchako filmą „Laisvė mokytis: radikalus švietimo eksperimentas“.

Renginys Facebook'e

      „Laisvė mokytis“ yra 70 minučių trukmės dokumentinis filmas, siūlantis iš „ant sienos tupinčios musės” perspektyvos pamatyti „Laisvosios mokyklos“ (The Free School), įsikūrusios Olbanyje, Niujorke, kasdienybę. Kaip ir daugelis kitų šiandieninių radikalių ir demokratinių mokyklų, „Laisvoji mokykla“ skatina vaikus patiems nuspręsti, kaip jiems leisti savo dienas. Tačiau „Laisvoji mokykla“ yra ir unikali, nes jai pavyksta įveikti kliūtis, kurios neleidžia panašioms mokykloms pasiekti ekonominės ir rasinės mokinių diversifikacijos. Jau daugiau nei trisdešimt metų ši maža alternatyvi mokykla siūlo savo mokiniams visišką mokymosi laisvę. Joje nėra privalomų klasių, pažymių, kontrolinių ar namų darbų.

Filme „Laisvė mokytis“ operatoriaus kamera stebi kelis šios mokyklos vaikus ir jų kasdienius susidūrimus su viltimi, susitaikymu, netektimi, draugyste, konfliktais ir sunkia užduotimi patiems nuspręsti ką daryti su kiekviena diena.

Filmas bus žiūrimas anglų kalba. Renginys nemokamas.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija