imigracijaRugsėjo 20 d., ketvirtadienį, Kauno LUNI kviečia į VDU PMDF doktorantės Vijos Platačiūtės paskaitą „Imigrantai Lietuvoje: teorija ir praktika". Apie Lietuvos imigracinės politikos gaires ir teorines bei praktines imigrantų galimybes Lietuvoje nuo 19 val. kalbėsimės Kauno paveikslų galerijoje (Donelaičio g. 16) įsikūrusioje kavinėje „Kultūra".

Renginys Facebook'e

Migracija tapo neatsiejama modernios visuomenės dalimi. Informacijos srautai ir spartus technologijos vystymasis geografinius atstumus padarė lengvai įveikiamus, todėl vis daugiau valstybių įsilieja į tarptautinį migracijos tinklą. Ne išimtis yra ir Lietuva, kuri po nepriklausomybės atkūrimo patyrė masinę emigraciją, o dabar susiduria su nauju iššūkiu – imigracija
. Imigracijos politika palyginti neseniai atsirado politinėje dienotvarkėje, o pagrindinės nuostatos ir prioritetai dar tik formuojami.

Apie emigraciją, jos mastus ir padarinius valstybei Lietuvoje kalbama daug ir įvairiai, o kaip su imigracija? Plačioji žiniasklaida gan vienareikšmiškai ir šališkai nušviečia imigracijos tematiką, vyrauja neigiamos visuomenės nuostatos imigrantų atžvilgiu. Bet ką mes iš tikrųjų žinome apie atvykstančius užsieniečius? Kiek Lietuvoje yra imigrantų? Koks yra jų teisinis statusas, teorinės ir praktinės galimybės mūsų šalyje dirbti, mokytis, sukurti šeimą? Su kokiomis pagrindinėmis problemos užsieniečiai susiduria Lietuvoje? Kokios galimybės jiems yra integruotis į priimančią visuomenę: išmokti kalbą, pažinti kultūrą, galiausiai įgyti Lietuvos pilietybę?

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija