203575_374112349346765_440744258_n.jpgAntradienį, gruodžio 11 d., 18.30 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į humanisto, eseisto, žmogaus teisių gynėjo Donato Paulausko paskaitą apie feministinį ugdymą švietimo institucijose. Kalbėsimės - bemaž tradiciškai - kavinėje "Kultūra" (Donelaičio g. 16).

Renginys Facebook'e

Paskaitoje bus kalbama apie feministinio ugdymo galimybes Lietuvoje: nuo vaikų darželių iki viduriniojo lavinimo įstaigų. Pranešėjas aptars feministinio ugdymo sampratą ir su juo susijusias aktualijas – lapkritį atmestos skandinaviškos vaikų ugdymo metodikos esmę, lytinio švietimo svarbą feministiniam moksleivių ugdymui bei jaunimo reprodukcinių teisių padėtį Lietuvoje.

D. Paulauskas: "Lietuvoje ne kartą buvo bandoma vykdyti projektus, skirtus vaikų ugdymui, nukreiptam į lyčių lygybės, tolerancijos skatinimą, kurie visuomet, susidurdami su priešiška konservatyvių visuomenės jėgų reakcija, taip ir likdavo neįgyvendinti. Tuo metu patriarchalinio mąstymo ir elgesio standartai, kuriais ikimokyklinio ugdymo ir viduriniojo ugdymo įstaigose apdorojami vaikai, tokio priešiškumo visuomenėje nesukelia. Gal laikas pažiūrėti į veidrodį? Šiandien jau akivaizdu – auga dar viena karta piliečių, neturinti elementaraus suvokimo apie lygiaverčius lyčių santykius ir atkartojanti žiaurius patriarchalinio elgesio modelius."

Apie lektoriaus nuomonę ir dalykus, apie kuriuos bus kalbama, galite paskaityti čia: http://www.delfi.lt

www.lunikaunas.lt galite užsiprenumeruoti elektroninio pašto pranešimus apie Kaune vykstančias LUNI paskaitas.

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija