evelina-garnelytePenktadienį, gruodžio 14 d., 18 val. Laisvojo universiteto (LUNI) paskaita - baro "Blue Orange" (BO) antrame aukšte. Žurnalistė Evelina Garnelytė pasakos pasidalins žiniomis, įgytomis dalyvaujant Socialinės integracijos instituto organizuotame projekte "Demokratijos kodas - žurnalistika". Jo dalyvės bandė aiškintis, kokia homoseksualiose porose augančių vaikų situacija ir kas galėtų jais rūpintis sunkios ligos ar biologinio tėvo/mamos netekimo atveju.

Renginys Facebook'e

"Girdėjau, kaip antroji mama kalbėjo su teisininku. Išg
irdau, jog mirus mano pirmajai mamai, turėsiu palikti savo kambarį.... ir keliauti į vaikų namus, ar kitą šeimą, gal netgi pas tėtį, su kuriuo beveik nebendrauju“, - tokios mintys yra ne fantazijos vaisius, o reali situacija, parodanti, kaip neapsaugotos vaiko, gyvenančio homoseksualioje šeimoje, teisės.

Tačiau viešojoje erdvėje apie tai nekalbama, nes egzistuoja įsitikinimas, jog tokių šeimų apskritai nėra. Metas pažvelgti realybei į akis – tokių šeimų yra. Penktadalis Lietuvos homoseksualių porų, vadinančių save šeimomis, JAU augina vaikus. Kokios šiose šeimose augančių vaikų teisės? Kas jų lauktų biologinės mamos mirties atveju? Kas atsakingas už situaciją, kai rugsėjo pirmosios proga pirmokas vaikas negali džiaugtis abiem mamom, nes ne biologinei mamai nepriklauso laisvadienis, kad galėtų išleisti vaiką į mokyklą? Ar galima išmokti homoseksualumo?

www.lunikaunas.lt galite užsisakyti elektroninio pašto pranešimus apie Kaune vykstančias Laisvojo universiteto (LUNI) paskaitas.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija