276399 447088438679271 1504474614 nSausio 10 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į baro BO antrąjį aukštą: čia teatrologas, VDU Menų fakulteto docentas Edgaras Klivis skaitys paskaitą apie 7-ajame dešimtmetyje Kaune veikusią avangardinę Modrio Tenisono pantomimos trupę.
 

Lietuvos teatro istorijos paraštėje įrašyta Modrio Tenisono pantomimos trupė (susikūrusi 1966 metais Vilniuje, 1967 atvykusi į Kauną ir čia dirbusi iki 1972-ųjų) buvo vienas iš įdomiausių sovietinės kultūros faktų, kurį verta kuo skubiau sugražinti į viešosios atminties apyvartą.

Kūrybinė dešimties dvidešimtmečių laboratorija: eksperimentiniai spektakliai, trenažai, kelionės, filmai ir fotografijos sesijos, kūrybinis bendradarbiavimas su įvairiais menininkais ir savarankiškos individualios formos paieškos yra ryšys, anuometinę izoliuotą Lietuvos kultūrą susiejantis su plačiu Rytų Europos meninio avangardo ir 7-ojo dešimtmečio Vakarų neoavangardo kontekstu.

Septynerių kūrybinio darbo metų trajektorija ir jos palikti pėdsakai šiandien gali pasirodyti netikėtai aktualūs, nes juose apčiuopiame kultūrinę alternatyvą, kurios manėmės neturį: laisvos bendraminčių komunos (o ne institucinės programos), atviro ir ekologiško santykio su kultūrine ir urbanistine aplinka, eksperimentinio kultūros žanrų ir formų tyrimo ir kūrybinio bendradarbiavimo kaip laisvo kūrybiškumo srauto sampratos Lietuvoje taip pat turi istoriją, kurioje Modriui Tenisonui, Giedriui Mackevičiui, Zigmui Banevičiui, Elenai Savukynaitei, Vitalijui Martynovui ir kitiems pantomimos trupės nariams tenka svarbi vieta. Paskaitoje apžvelgiama Lietuvos pantomimos trupės kūrybinė veikla ir pristatomos sąvokos bei perspektyvos, kurios šį kolektyvą parodo ir kaip savojo laikmečio eksperimentą, nutrauktą po Kauno pavasario įvykių ir kaip galimą šiandieninių eksperimentų įkvėpimo šaltinį.

www.lunikaunas.lt galite užsiprenumeruoti elektroninio pašto pranešimus apie Kaune vykstančias Laisvojo universiteto (LUNI) paskaitas.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija