tarabildiene 0Kovo 28 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno LUNI kviečia į paskaitą „Tarpukario modernybė ir jos subversijos Domicelės Tarabildienės fotografiniuose autoportretuose".

Renginys Facebook'e

 

Paskaita-diskusija bus gausiai iliustruota ne tik D. Tarabildienės, bet ir kitų tarpukario fotografių (Claude Cahun, Ilse Bing, Marta Astfalck, Germaine Krull, Lotte Jacobi, Gertrud Arndt) autoportretais, išgirsime nuotrupas apie tarpukario Kauno kultūrinį gyvenimą. Paskaitą ves Lina Žigelytė. Vieta - Punto Jazz picerijos 1 aukštas, Kęstučio g.6, Kaunas.

Apie erotiškai atvirus Domicelės Tarabildienės (1912-85) fotografinius autoportretus sužinojome tik po jos mirties, 2002 m. Ši gilioje provincijoje gimusi ir į tarpukario Kauną jaunystėje mokytis meno atsikrausčiusi kūrėja Lietuvoje daugiausia žinoma kaip grafikė. Jos darbai apima ir reklamos plakatus, ir knygelių vaikams iliustracijas.

Tačiau būtent fotografijas galima laikyti įdomiausiu D. Tarabildienės kūrybos elementu, nes tai chaotiškos tarpukario Lietuvos modernybės žymė ir retas atvejis moderniojo meno istorijoje, kai moteris fotografuoja save nuogą.

D. Tarabildienės fotografiniuose autoportretuose - trintys tarp konservatyvumo ir radikalumo, provincijos skurdo ir miesto dinamikos, fantazijos ir kasdienybės. Čia persipina Vakarų modernybė ir šios modernybės paraštėse esančios banalios, provincialios kasdienybės nuotrupos. D. Tarabildienės autoportretus galima laikyti subversijomis iš periferijos. Jie ataidi tarpukariu Vakarų Europoje intensyviai su autoportretu eksperimentavusių moterų fotografių estetines strategijas.

tarabildiene

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija