b_239_200_16777215_00_images_2013_luni_kaunas_utopijos.jpgLaisvasis universitetas (LUNI) Kaune pradeda diskusijų ir peržiūrų ciklą "Utopijos. Distopijos. Praktikos." Jo tematika - "niekur egzistuojančios" gražios svajonės ir baisūs košmarai, ir žmonės, kurie stengiasi tą "niekur" priartinti prie čia, kad ir koks jis būtų. Skvoteriai, keliautojai, miestų tyrinėtojai, protestuojantys studentai, ego dėl kolektyvizmo atsisakantys maištautojai ir jų maišto teoretikai...

Renginys Facebook'e

LUNI yra kuriamas "pasidaryk pats" principu, tad visus, nors kiek pažįstančius u/dis/hetero-topijas, jų išradėjus ir gyventojus, raginame prisidėti: papasakoti, parodyti arba nukreipti link tų, kurie gali tai padaryti.

Pirmasis ciklo renginys įvyks baro BO (Muitinės 9) antrame aukšte trečiadienį, spalio 2 d., 19 val. Tai - filmo „Keliai per utopiją" (Les Sentiers de l'Utopie) peržiūra ir diskusija.

2007 metais prasidėjus pasaulinei finansinei krizei, Isabelle Fremeaux ir John Jordan leidosi į septynis mėnesius trukusią kelionę, ieškodami post-kapitalistinio gyvenimo eksperimentų Europoje. To rezultatas – filmas ir knyga „Keliai per utopiją" (Les Sentiers de l'Utopie).

Magiškojo realizmo stiliumi sukurtas kelioninis-dokumentinis filmas apsilanko tiesioginio veiksmo klimato stovykloje prie Heathrow oro uosto, prancūzų pankų užskvotintame kaimelyje, atsijungusioje nuo bet kokių infrastruktūros tinklų permakultūrinėje bendruomenėje, okupuotuose Serbijos gamyklose, buvusioje Stasi bazėje įsikurūsioje „laisvos meilės" komunoje ir t.t. Pasak vieno iš autorių, nebuvo ieškoma romantinių pabėgimo scenarijų ar naujo idealaus pasaulio formulių – greičiau bendruomenių, kurios tiesiog išdrįsta gyventi kitaip, nepaisant kapitalizmo katastrofos.

Filmo anonsas: http://vimeo.com/18815492

John Jordan – meno aktyvistas, tiesioginio veiksmo grupių Reclaim the Streets ir The Clown Army įkūrėjas. Avi Lewis ir Naomi Klein dokumentinio filmo "The Take" operatorius, vienas iš knygos "We Are Everywhere: the irresistible rise of global anti-capitalism" redaktorių. Dėsto teatrą ir vaizduojamuosius menus.

Isabelle Fremeaux – kol nenusprendė mesti akademijos, dėstė medijos ir kultūros studijas Birkbeck koledže Londone. Šiuo metu dirba prie veiksmo-tyrimo projekto, kuris gilinasi į neinstitucinio švietimo, istorijų pasakojimo ir kūrybinio pasipriešinimo formų sąveiką. Kartu su J. Jordan jie yra įkūrę Sukilėliškos vaizduotės labarotoriją, kurios (blogai) pagarsėję akcijos retkarčiais sudrumsčia ramybę įvairiose Europos vietose.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija