b_850_446_16777215_00_images_iliustracijos_2014_kaunas_nuo_nomenklaturos.jpg

 

Sausio 30 d., ketvirtadienį, 19 val. LUNI Kaunas laukia savo "studentų" "Kultūroje", kur vyks paskaita-diskusija su Gintautu Mažeikiu apie biurokratijos kaip klasės raidą - nuo sovietinių "nomenklatūrščikų" iki dabartinių Oksbridžo meritokratų.

Renginys Facebook'e

Paskaitos garso įrašas:

G. Mažeikis. "Klasinės sąmonės raida: nuo nomenklatūros ir meritokratijos" by Tomasmarc on Mixcloud

G. Mažeikis pristato trumpą paskaitos planą: "1. Trumpai aptarta nomenklatūros kilmės istorija (diskutuojant su M. Djilas ir M. Voslenskiu), nomenklatūros perversmas ir raida po 1964 metų. 2. Svarstomas biurokratijos racionalumo ir nomenklatūros racionalumo santykis (polemizuojant su M. Weberiu). 3. Aiškinama G. Lukacs klasinės sąmonės idėja, lyginama su nomenklatūros klasės sąmoningumu, disciplina ir tvarka. 4. Nagrinėjamas masių ir nomenklatūros santykis arba neregimoji klasių kova. 5. Analizuojami šiuolaikinės meritokratijos, kūrybinės klasės ir nomenklatūros panašumai ir skirtumai. Likus laiko: K. Marxo klasių kovos teorijos kritika."

Kad būtų įdomiau kalbėti ir diskutuoti, paskaitos dalyviai yra kviečiami iš anksto pasisakyti viršuje išvardintomis temomis. Nuomones ir klausimus galite išreikšti renginio facebook puslapyje arba siųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija