Mohamedas Otmanas: "Konfliktas Gazoje: 50 dienų trukusios atakos ir jų pasekmės"

Luni Kaunas 2014/2015 metų sezoną pradeda su "Karo ir Taikos" ciklu. Pirmasis šiame cikle - pasakojimas ir diskusija apie paskutinį (ir, deja, eilinį) konfliktą Gazoje.

Renginys Facebook'e

Iniciatyva "Solidarūs su Palestina" į Lietuvą pakvietė atvykti palestinietį Mohamedą Otmaną. M. Otmanas yra žmogaus teisių aktyvistas ir taikios rezistencijos judėjimo atstovas. Jis jau daugiau nei dešimt metų informuoja Europos ir pasaulio visuomenes apie Palestinos okupaciją, nelegalių Izraelio nausėdijų plėtrą, Izraelio kariuomenės neproporcingą jėgos naudojimą ir tarptautinės teisės normas pažeidžiančias karines agresijas.

Pats Mohamedas į taikų pilietinį judėjimą prieš okupaciją įsitraukė, kai jo miestelio žemes pagrasino nusavinti (o vėliau ir nusavino) vadinamoji "saugumo" siena, t.y. Izraelio pradėta statyti ir beveik 900 km nusitęsianti atskirties siena, nelegaliai pastatyta palestiniečių žemėse ir taip de facto aneksuojanti Vakarų Kranto teritoriją.

M. Otmano ir kitų to miestelio jaunuolių iniciatyva "Stop the Wall" („Sustabdyk sieną", www.stopthewall.org) taikiais protestais sugebėjo šiek tiek pasipriešinti ir pakreipti sienos statymo trajektoriją už miestelio ribų. Per kelerius veiklos metus Mohamedo inicijuotas judėjimas paplito kituose Vakarų Kranto miestuose, kurių žemės yra nusavinamos sienos statyba.

Šio susitikimo metu M. Otmanas pristatys situaciją po Gazos konflikto bei bendrąją situaciją regione, be to esant poreikiui vyks Q&A sesija. Pristatymas ir diskusija vyks anglų kalba.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija