Londono LUNI paskaitos

2013 08 15 LUNI London. Kęstutis Raškauskas. Rašytojas ir politika: Kazio Borutos atvejis (1924-1935)

Skaityti daugiau...Ketvirtadienį, rugpjūčio 15 d., 18:30 LUNI (Laisvojo universiteto) Londono skyrius kviečia į Altab Ali parką (prie Whitechapel High Street, artimiausios metro stotelės – Aldgate East ir Whitechapel), kur vyks istoriko Kęstučio Raškausko paskaita-pokalbis apie rašytojo Kazio Borutos politinį gyvenimą 1924-1935 m.

Renginys Facebook'e

Socializmo ideologijos įtaka Kazio Borutos pasaulėžiūrai, kūrybai ir gyvenimo posūkiams iki šiol yra menkai tyrinėta ir aptarta. K. Borutos ir socializmo istorija prasideda vidiniu sukrėtimu (jam 19 metų), kurį jis įvardijo kaip "atsivertimą". Baigiasi malonės prašymu (jam 30 metų), kuriame atsižadama paklydimų ir pažadama dirbti tautinės kultūros kūrybos sferoje.

Iš socializmo doktrinų didžiausią įtaką K. Borutai darė anarchizmas ir narodnikų-eserų tradicija. Jis linko tik prie tokių socializmo pavidalų, kurie paisė asmeninės laisvės ir nereikalavo individualumo raišką siaurinančios partinės drausmės. Iš čia radikalus komunizmo atmetimas. K. Boruta 1926 m. pritapo prie lietuviškųjų eserų „erezijos“ – socialistų-revoliucionierių-maksimalistų sąjungos, kuriai vadovavo jo bičiuliai iš gimnazijos laikų.

Skaityti daugiau...

2013 07 26 LUNI London. Kasparas Pocius. LUNI istorija, misija, perspektyvos

Skaityti daugiau...Liepos 26 d. 18:30 Lincoln’s Inn Fields parke (netoli The Royal Courts Of Justice ir London School Of Economics, artimiausia metro stotelė – Holborn) įvyks pirmoji Laisvojo universiteto paskaita – diskusija „LUNI istorija, misija, perspektyvos“. Diskusiją ves filosofas ir vertėjas Kasparas Pocius.

 

Renginys Facebook'e

Per ketverius savo egzistavimo metus Lietuvoje LUNI sparčiai keičiasi, klajoja, gimsta skirtinguose miestuose ir greitai užgęsta, jei koordinatorių grupėms pristinga organizuotumo, kantrybės ar tiesiog laiko.

Skaityti daugiau...

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija