FEF PlungėŠeštadienį, lapkričio 20 d., Plungėje svečiuosis tiesioginio veiksmo grupė/judėjimas Feministinis Frontas (FeF). 18 val. Plungės miesto savivaldybės posėdžių salėje, esančioje 2-ame aukšte bus surengtas workshopas (praktinis užsiėmimas-diskusija) tema „Lyties kalėjimas“ („Gender in the Box“).

Mergaitės ir berniukai nuo pat vaikystės yra mokomi tapti moterimis ir vyrais – ruošiami būsimajam socialiniam vaidmeniui. Nuo pat mažumės vaikams pasakoma, kas tinka mergaitei, o kas yra vien berniukų reikalas. Vaikai dažnai (nenoromis) perim...a tuos modelius ir tampa suaugusiais, kurie aiškiai žino nustatytas lyčių elgesio taisykles. Bet tai, kad mergaitės mokomos būti kukliomis ir tyliomis, o berniukai neva turi pirkti mergaitėms saldainius, bet jiems galima keiktis, lemia lyčių socialinius modelius, kurie apriboja tiek moterų, tiek vyrų saviraišką, gyvenimo būdą.

Renginys Facebook'e

Kviečiame visiems kartu praktinio užsiėmimo metu atsekti, kaip mus pačius auklėjo ir mokė vaidinti vieną ar kitą lytį ir pasvarstyti, ar lytis – biologinė duotybė, ar visuomenės suformuotas modelis (socialinis konstruktas). Kelkime diskusijas, kad tai, kas vyksta visuomenėje, nebūtų jos pačios traktuojama kaip teisinga ir galutinė duotybė. Šis pasaulis yra mūsų visų, todėl kiekviena/s iš mūsų galime ir turime kalbėti, veikti ir dalyvauti visuomenės transformacijos vyksme!

 

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija