Lunatikai Pilaitės požemiuose

Skaityti daugiau...

2018 m. liepos 18 d., trečiadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia pakeliauti požeminėmis lietaus nuotekų trasomis po Pilaite. Nusileisime po žeme tris kartus, iškilsime netikėčiausiose vietose. Kelionėje lydės knygos „100 istorinių Vilniaus reliktų“ autorius Darius Pocevičius ir miesto tyrinėtojas Dmitrijus. Kad kolektoriuose nesusidarytų didelės spūstys, keliautojų skaičius apribojamas iki 40-ies. Jų registracija vyks LUNI FB grupėje https://goo.gl/sGyc3m likus 24 val. iki kelionės, t. y. liepos 17 d., 18 val. Nusileidimai po žeme reikalauja nemažų fizinių pastangų, tad registruotis rekomenduojame sportiškiems ir ištvermingiems, nebijantiems siaurų vietų, vandens bei purvo. Kelionė nebus kartojama, tad registruotis turėtų tik tie, kurie karštai to nori ir tikrai dalyvaus.

1960-ųjų Vilnius su Chona ir Darium

Skaityti daugiau...

Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į seriją kelionių po 7-ojo dešimtmečio Vilnių. Kaip gyveno, su kokiomis problemomis susidūrė, kur ir kaip pramogavo to meto vilniečiai? Pasinerti į anų laikų kasdienybę padės jaunystės Vilnių puikiai atmenantis Chona Leibovičius ir miesto tyrinėtojas Darius Pocevičius.

Planuojami du kelionių maršrutai: „1960-ųjų Brodas“ – pasivaikščiojimas Gedimino pr. liepos 4, 5 ir 9 d., „1960-ųjų Gorkynė“ – pasivaikščiojimas po senamiestį liepos 10, 12, 13 d. Kelionių pradžia – 18 val., dalyvių skaičius ribojamas iki 25 asmenų. Registracija vyks Laisvojo universiteto (LUNI) FB puslapyje likus 24 val. iki kiekvienos kelionės. https://www.facebook.com/groups/123395940111/

2017 09 20 LUNI Vilnius. Kaip pažinti pasaulį ir naviguoti jo praeityje?

Skaityti daugiau...

1519 m. rugsėjo 20-ąją Fernandas Magelanas pradėjo transokeaninę ekspediciją ir po keliolikos mėnesių žuvo. Per tris metus apiplaukę visą pasaulį, ekspedicijos likučiai sugrįžo vieninteliu iš penkių likusių laivų. Didieji geografiniai atradimai, kokie buvo prieš penkis šimtus metų, dabar jau neįmanomi, bet globalinis ir transnacionalinis požiūris į istoriją atveria naujų galimybių.

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

2016 12 10 LUNI Vilnius. Kelionė „Sovietmetis, kurio nepastebime“

Skaityti daugiau...

1948 m. VVDI rūmuose pakabinta memorialinė architekto L. Gucevičiaus lenta, 1952 m. ant knygyno Nr. 1 stogo įrengtas priešlėktuvinės žvalgybos bokštelis, 1956 m. Puškino sode pastatytas ledų ir vaisvandenių paviljonas „Pasaka“, 1964 m. Vilniaus plokštelių studijoje įrengtos specialios akustinės „stalaktitų“ lubos... Tai 1944–1990 m. Vilniaus reliktai, kurių dažniausiai nepastebime ir apie juos nieko nežinome.

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

2016 11 25 LUNI Vilnius. Algoritminė muzikos perspektyva

 Skaityti daugiau...

 

Lektorius Simonas Mamaitis (aka Naktinis Saimonas) apie save: „Esu maištinga asmenybė. Galiu sujungti matematiką, literatūrą, muziką, psichologiją, šokį ir nakties nuotykius į vientisą sritį.“ Saimonas tikisi, kad į paskaitą ateis matematikai, informatikai, fizikai, didžėjai, muzikantai, kito plauko menininkai (pvz., šokėjai), na, ir kiti, kas nori.

Renginys Facebook'e

Renginys vyks 2016 m. lapkričio 25 d. 16 val. VU Matematikos ir infomatikos fakultete Naugarduko g. 24, 301 auditorijoje.

Paskaita trijų dalių.

Skaityti daugiau...

              facebook lunigoogle-plus lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija