2019 04 16 LUNI Vilnius. LUNI kelionė: Rasos-Paupys-Užupis

Skaityti daugiau...

2019 m. balandžio 16 d., antradienį, Laisvasis universitetas vėl kviečia pasivaikščioti po neįprastą Vilnių, patirti miesto pokyčius ir prisiminti jo istoriją. Maršrutas drieksis per Rasų kolonijas (senąją ir naująją), Paupį, Užupį. Kelią rodys miesto tyrinėtojas Dmitrijus, pasakos Vilniaus reliktų žinovas Darius Pocevičius.

Renginys Facebook'e

Susitinkame 18 val. prie Aušros vartų. Dabar anksti temsta, tad būtini žibintuvėliai. Kelionę baigsime apie 21 val. Užupyje.

2018 08 02 LUNI Vilnius. Naujųjų Verkių „papiernia“ ir kitos įdomybės

Skaityti daugiau...

Kada pradėjo veikti ir kada užsidarė Naujųjų Verkių popieriaus fabrikas? Ką jis gamino? Kaip atsirado ir išnyko Kremplio (dabar Naujųjų Verkių) ežeras? Kaip formavosi fabriko darbininkų gyvenvietė? Kur gyveno jo direktorius ir vyr. inžinierius? Kaip kryžiuojasi pažintiniai Turniškių takai? Kada ant Staviškių piliakalnio iškilo Jėzaus statula? Ką slepia Riešės upelio pakrantės?

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

Lunatikai Pilaitės požemiuose

Skaityti daugiau...

2018 m. liepos 18 d., trečiadienį, 18 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia pakeliauti požeminėmis lietaus nuotekų trasomis po Pilaite. Nusileisime po žeme tris kartus, iškilsime netikėčiausiose vietose. Kelionėje lydės knygos „100 istorinių Vilniaus reliktų“ autorius Darius Pocevičius ir miesto tyrinėtojas Dmitrijus. Kad kolektoriuose nesusidarytų didelės spūstys, keliautojų skaičius apribojamas iki 40-ies. Jų registracija vyks LUNI FB grupėje https://goo.gl/sGyc3m likus 24 val. iki kelionės, t. y. liepos 17 d., 18 val. Nusileidimai po žeme reikalauja nemažų fizinių pastangų, tad registruotis rekomenduojame sportiškiems ir ištvermingiems, nebijantiems siaurų vietų, vandens bei purvo. Kelionė nebus kartojama, tad registruotis turėtų tik tie, kurie karštai to nori ir tikrai dalyvaus.

1960-ųjų Vilnius su Chona ir Darium

Skaityti daugiau...

Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į seriją kelionių po 7-ojo dešimtmečio Vilnių. Kaip gyveno, su kokiomis problemomis susidūrė, kur ir kaip pramogavo to meto vilniečiai? Pasinerti į anų laikų kasdienybę padės jaunystės Vilnių puikiai atmenantis Chona Leibovičius ir miesto tyrinėtojas Darius Pocevičius.

Planuojami du kelionių maršrutai: „1960-ųjų Brodas“ – pasivaikščiojimas Gedimino pr. liepos 4, 5 ir 9 d., „1960-ųjų Gorkynė“ – pasivaikščiojimas po senamiestį liepos 10, 12, 13 d. Kelionių pradžia – 18 val., dalyvių skaičius ribojamas iki 25 asmenų. Registracija vyks Laisvojo universiteto (LUNI) FB puslapyje likus 24 val. iki kiekvienos kelionės. https://www.facebook.com/groups/123395940111/

2017 09 20 LUNI Vilnius. Kaip pažinti pasaulį ir naviguoti jo praeityje?

Skaityti daugiau...

1519 m. rugsėjo 20-ąją Fernandas Magelanas pradėjo transokeaninę ekspediciją ir po keliolikos mėnesių žuvo. Per tris metus apiplaukę visą pasaulį, ekspedicijos likučiai sugrįžo vieninteliu iš penkių likusių laivų. Didieji geografiniai atradimai, kokie buvo prieš penkis šimtus metų, dabar jau neįmanomi, bet globalinis ir transnacionalinis požiūris į istoriją atveria naujų galimybių.

Renginys Facebook'e

Skaityti daugiau...

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija