Stasaitis ArvydasKovo 5 d. LUNI Vilniuje svečiuosis kontraversiškos biografijos (už savo veiklą buvo įkalintas) verslininkas Arvydas Stašaitis, su kuriuo bandysime aiškintis laisvės ir nuosavybės santykį. Diskusijos tema: „Nuosavybė – laisvės ribos“. Diskusijos vieta: Vilniaus universiteto centrinė biblioteka, B3 auditorija, VU Centriniai rūmai, Universiteto g. 3, Vilnius.

Nors nuosavybės neliečiamumas yra įtvirtintas daugelyje pasaulio konstitucijų, tačiau jis ne visuomet gerbiamas. Svarstysime, ar galima neigti pagarbą nuosavybei kaip įsigalėjusią pasaulinę moralinę nuostatą, bandysime ieškoti, kur slypi nepagarbos nuosavybei priežastys. Kuriais atvejais nuosavybė gali (jei gali) suteikti žmogui laisvę ir kada ji tampa prievartos forma?..

Arvydas Stašaitis – verslininkas, besigilinantis į filosofinius ūkininkavimo klausimus. Gimęs 1954.12.14. Baigęs Kūno kultūros institutą. 1992 m. įkūręs nuosavybės santykių mokslinių tyrimų institutą "Catalaxis" ir verslo akademiją.

„Prieš keletą metų važiuodamas automobiliu įjungiau radiją ir išgirdau, kai vykstančioje diskusijoje kalba žinomas garbingas poetas Justinas Marcinkevičius. Pokalbis lietė pagarbos nuosavybei klausimą. Mano nuostabai, poetas išreiškė didelį nepasitenkinimą tokiai moralinei normai. Aš atkreipiau dėmesį į tai, kad žmogus - tautos autoritetas - neigia autoritetingą pasaulinę moralinę nuostatą, kuri yra įtvirtinta mūsų konstitucijoje. Kodėl? Ar tai nesusikalbėjimo problema? Ar pasaulėžiūros? Padiskutuokime...“

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija