demosDEMOS kritinės minties institutas kartu su Vilniaus LUNI rengia viešą 3 seminarų ciklą „Dabartinė darbo padėtis ir politinio veiksmo ateitis“. Seminarai vyks 2010-ųjų vasario 17, kovo 17 ir balandžio 17 d. Šiuolaikinio meno centre, Vokiečių g. 2, Vilniuje.

Tai politinis-filosofinis projektas, kuriuo siekiama persvarstyti darbą ir naujas demokratijos galimybes. Šia bendra Andriaus Bielskio ir Jay D. Miningerio iniciatyva sutelkti profesionalūs mokslininkai, viešieji intelektualai ir politiškai angažuoti piliečiai tyrinės esminius teorinius tekstus, šiuolaikines globalizacijos studijas, rūpimas darbo teorijas, potencialias ir kylančias potencialias demokratinio kolektyvumo formas bei galią, glūdinčią situacijose, kurias aprašo ir analizuoja šios teorijos.

Renginys facebook'e

Spalvingas intelektualus kolektyvas rinksis kartą per mėnesį – 2010-ųjų vasario, kovo ir balandžio 17 dienomis. Šio seminaro sesijos yra atviros publikai, įėjimas nemokamas.

Kiekviena seminaro sesija bus organizuojama kaip bendri skaitymai, į kiekvieną sesiją įeis mažiausiai du pasirinktos srities (pvz., politinės filosofijos, darbo teisės, politikos mokslų ir diplomatijos) ekspertų paruošti  komentarai. Kiekviena sesija turi dvigubą tikslą:

1) kolektyviai perskaityti, suprasti ir išanalizuoti pasirinktą tekstą komentarų ir atviros diskusijos keliu;

2) perkelti kolektyviai atrastą ir neišvengiamai pliuralistinį požiūrį iš tekstų studijų į Lietuvos kontekstą, padiskutuoti apie šių teorijų gairių ir rezultatų vietinį pritaikomumą. (Smulkiau žr. tvarkaraštyje).

Šiose sesijose tikimasi sukurti dalyvavimu pagrįsto seminaro atmosferą, kurioje visi savo noru prisijungę bendradarbiai kartu interpretuos tekstus, kels idėjas, klausimus ir problemas.  Numatytiems kalbėtojams priklausys ne ex cathedra kalbančių mokytojų vaidmuo – jie įžiebs, provokuos ir pradės organiškas diskusijas. Norinčius sužinoti daugiau informacijos ar teirautis skaitomų tekstų kopijų, prašome susisiekti su  J. D. Miningeriu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.) arba Andriumi Bielskiu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.). Seminarai vyks anglų kalba.

 

Tvarkaraštis

mazeikis mininger bielskis2010 m. vasario 17 d., trečiadienis, 18.30 val.

Tema: Senos idėjos, naujas darbas: „Marxas anapus marksizmo“, svarbūs moderniųjų kontekstų pagrindai

Skaitymas: Karl Marx, Grundrisse (London: Penguin Books, 1993), 690-712.

Kalbėtojai:

– Gintautas Mažeikis. Istorinis ir retorinis įvadas į Grundrisse.

– J. D. Mininger. Būsimoji komunikacinio darbo bendruomenė: Vadinamojo Marxo „Fragmento apie mašinas” skaitymas iš arti.

– Andrius Bielskis. Apie darbą ir veiksmą: XXI amžiaus rūpesčiai.

 

rees tereskinas2010 m. kovo 17 d., trečiadienis, 18.30 val.

Tema: Kaip veikia masės: Šiuolaikinės darbo formos

Skaitymas: David Harvey, A Brief History of Neoliberalism, Chapter 1 „Freedom’s Just Another Word” (2005).

Kalbėtojai:

– Simon Rees. Apie kultūrinį darbą kaip vergiją: atsakymas Hardto ir Negri „Imperijos” skyriui „Kolonijinio suverenumo dialektika”.

– Artūras Tereškinas. Apie dirbančiųjų klasės vyrų bėdas Lietuvoje.

 

mininger zukauskaite bielskis2010 m. balandžio 17 d., trečiadienis, 18.30 val.

Tema: Masės ir politinio veiksmo ateitis

Reading: Michael Hardt & Antonio Negri, Multitude, iš skyriaus „Democracy”, pp. 231-358  

Kalbėtojai:

– J.D. Mininger. Spinoza ir bendrijos politika.

– Audronė Žukauskaitė. Apie Deleuze‘o daugybės ir mažosios politikos sampratas.

– Andrius Bielskis. Seminaro reziumė.

DEMOS ir LUNI, 2010 02 12

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija