Vytautas_Valentinavicius2010 m. kovo 25 d., ketvirtadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) rengia viešą diskusiją „Kam reikalingos gėjų eitynės?“. Renginys vyks „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli „Barbakano“, įėjimas iš Šv. Dvasios gatvės pusės). Diskusiją moderuos MRU sociologijos magistrantūros studentas, Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos narys, „Baltic Pride 2010 Vilnius” organizatorius Vytautas Valentinavičius. Įėjimas laisvas.

Renginys facebook'e

Nūdieną vis dažniau girdimi samprotavimai, kad homoseksualūs asmenys turi mėgautis „homoseksualumu namuose“ ir nepropaguoti savo „gyvenimo būdo“, „pomėgio“ viešoje erdvėje. Yra manančių, kad gėjai, lesbietės ir biseksualai tokiu savo elgesiu nori suteršti Lietuvos moralę: sunaikinti giliai įsišaknijusias krikščioniškąsias moralines vertybes. Dažnai klausiama: ar reikalingi gėjų paradai, ką tokiomis eisenomis, kurias visuomet lydi sutirštintos spalvos, išryškintas seksualumas, homoseksualūs asmenys nori pasakyti, kokią žinią šiais renginiais visuomenei norima perteikti.

Žinoma yra ir tokių, įsitikinusių, kad bet koks homoseksualių asmenų pasirodymas viešumoje, būrimasis į taikius susirinkimus yra ne kas kita kaip noras užverbuoti – dorą, nepažįstantį ir nenorintį pažinti kitokį, kitokio lytinio identiteto asmenį – jaunimą. Manoma, kad išryškindama seksualumą, ši asmenų grupė nori propaguoti homoseksualumą ir įteigti, kad homoseksualumas yra būtent tai, ko šiandieniniam jaunimui labiausiai trūksta.

Tačiau ar svarbi seksualinė orientacija, kai kalbama apie konstitucines nuostatas: žodžio laisvę, teisę į taikius susirinkimus, socialines ir pilietines teises. Galbūt homoseksualūs asmenys nori priminti visuomenei apie save, kad būtent jis – homoseksualus asmuo – turi būti pripažintas lygiateisiu Lietuvos piliečiu. O galbūt eitynės tik „išskirtinių teisių“ – teisių, kurių neturi niekas kitas ir kurių taip trokšta homoseksualai, – reikalavimas.

Diskusijoje norima pažvelgti į gėjų eitynių svarbą ir reikšmę ir atsakyti į klausimus: ar gėjų eitynės tik homoseksualios elgsenos propagavimas, ar vis dėlto tai piliečių galimybė pasinaudoti jų konstitucine teise.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija