the_union2010 m. balandžio 22 d., ketvirtadienį, 18:00 val., „ARTotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje, LUNI rengia kolektyvinę filmo „The union: the business behind getting High“ („Sąjunga: už svaigulio slypintis verslas“) peržiūrą bei aptarimą. Filmas skirtas kanapių auginimo ir marihuanos legalizavimo problemoms. Jis įgarsintas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

2007 metais kanadiečių Bretto Harvey ir Adamo Scorgie sukurtas filmas „The union: the business behind getting High“ („Sąjunga: už svaigulio slypintis verslas“) niekada nebuvo rodomas kino teatruose, tačiau yra gerai vertinamas tiek dokumentikos žanro puoselėtojų, tiek kanapės legalizavimu suinteresuotų asmenų, tiek ir pačių filmo žiūrovų.

Renginys facebook'e

Greito tempo, intensyvaus informacijos srauto, profesionaliai sumontuotame filme tyrinėjama, kokiu būdu šešėlinis kanapių auginimas, prekyba ir vartojimas išlieka totalaus karo prieš narkotikus sąlygomis. Filmo kūrėjai klausia: kodėl kanapė yra nelegali, su kokiais pavojais sveikatai susiduria kanapių vartotojai, ar kanapių draudimas yra veiksmingas, kas būtų, jei kanapė būtų legalizuota ir apmokestinta? Taip pat filme kalbama apie vaistų, popieriaus, kuro, audinių, maisto ir kt. gamybą iš kanapių.

Plėtojantis filmo siužetui aiškėja, kad kanapė išlieka visų pirma todėl, kad ji iš tikro reikalinga visiems – ne tik svaigulio ieškantiems pramogautojams, bet ir ligoniams, nusikalstamo pasaulio atstovams, kanapių augintojams, kanapių produktų gamintojams ir net elektrikams, statybininkams, bankininkams, teisininkams, politikams ir policininkams. Visi iš to gauna vienokios ar kitokios naudos. Kaip tik šis visą visuomenę persmelkęs tylus susitarimas leidžia egzistuoti šiam multimilijardiniam verslui, kurį filmo kūrėjai vadina sąjunga, ir kuris, nepaisant akivaizdžios naudos ir aiškiai išreikšto socialinio poreikio, ir toliau išlieka nelegalus.

Kodėl yra taip, o ne kitaip? Kodėl sveiku protu nesuvokiami draudimai dešimtmečiams atima iš žmonių laisvo pasirinkimo galimybę, o svarbiausia – atima galimybę visiems visuomenės nariams lygiomis teisėmis naudotis šio augalo teikiamais privalumais? Į šiuos ir kitus klausimus, kartu su filmo autoriais atsakymų ieško:

Hornas Stamperas – buvęs Sietlo policijos vadovas; Larry Campbellas – Kanados senatorius, Vankuverio meras (2002-2005 m.); Tommy Chongas – aktorius, filmų kūrėjas; Jachas A. Cole‘as – 14 tarnybos metų buvęs slaptas kovos su narkotikais skyriaus agentas; Dr. Grinspoonas – psichiatrijos profesorius, Harvardo medicinos mokyklos profesorius emeritas; Joe Roganas – komikas; Jeffrey Mironas – Harvardo universiteto ekonomikos profesorius; Steve Bloomas – buvęs žurnalo „High times magazine“ redaktorius; Marcas Emery – vadinamasis „žolės karalius“, kuriam gresia ekstradicija į JAV; Ianas Mulgrew – „Vancouver sun“ žurnalistas; Neilas Boydas – Simono Frasero universiteto kriminologijos profesorius; Dr. Darrylas Plecas – UCFU kriminologijos profesorius, ACMP tyrimų vadovas; Stephenas Eastonas – Simono Frasero universiteto ekonomikos profesorius; Dr. Jimas Hudsonas – UBC patologijos ir laboratorinės medicinos profesorius emeritas; Dr. Paulas Hornby – biochemikas; Dr. Timas Stockwellas – UVIC psichologijos profesorius; Dr. Todas Mikuriva – gydytojas; Johnas Conroy – advokatas; Edas Rosenthalis – rašytojas, kanapės auginimo ekspertas, kuriam už medicininių kanapių auginimą gresia 100 metų kalėjimo; Toddas McCormickas – medicininės marihuanos vartotojas, už kanapių auginimą atsėdėjęs kalėjime 5 metus; Dr. Perry Kendallas – Britų Kolumbijos sveikatos apsaugos tarnybos pareigūnas; Gregas Williamsas – „Marihuanos žmogus“, kuriam gresia ekstradicija į JAV; Watermellon Girl – nudistė, komikė, narkotikų prekeivė ir virėja; Davidas Malmo Levine – Vankuverio narkotikų karų istorijos mokyklos įkūrėjas ir valdytojas, organiškų kanapių augintojas; Craig X – marihuanos aktyvistas; Dana Larsen – buvusi žurnalo „Cannabis culture“ redaktorė; Markas Klokeidas – licenzijuotas legalus marihuanos augintojas; Kirkas Towsawas – teisininkas, Britų Kolumbijoje įkurtos Marihuanos partijos vadybininkas; Chrisas Bennettas – buvęs „Pot TV“ prodiuseris; Rielle Capleris – politikos analitikas; Gregas Cooperis – išsėtine skleroze sergantis medicininės marihuanos vartotojas.

Oficiali filmo svetainė- http://www.theunionmovie.com

{youtubejw}3HLzmH9VB6A{/youtubejw} 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija