sokiu_pamoka2010 m. balandžio 29 d., ketvirtadienį, 18:00 val. prekybos centre „Gedimino 9“ (Gedimino pr. 9, Vilniuje), IV aukšte rengiamas praktinis Lotynų Amerikos šokių užsiėmimas. LUNI paskaitų klausytoja, VGTU studentė Ugnė Narkevičiūtė kviečia atvykti visus, kurie norėtų įgyti praktinių įgūdžių šokant čia čia čia, rumba ir samba. Lektorė daugiau nei 8-ius metus lankė Tomo Petreikio šokių studiją ir yra didelė Lotynų Amerikos šokių gerbėja.

Renginys  facebook'e

Balandžio 29 d. pasaulyje švenčiama Tarptautinė šokio diena. Šią dieną viso pasaulio žmonės kviečiami susiburti netradicinėse erdvėse ir šokti. Pagrindinis tokios šventės misija – populiarinti šokio meną. Tikimasi, kad pavyks išugdyti naują, neabejingą šokiams publiką ir patraukti dėmesį tų žmonių, kurie iki šiol nesidomėjo šokio renginiais.

Ugne_NarkeviciuteU. Narkevičiūtė sako: „Mano tikslas yra kuo aiškiau ir suprantamiau išmokyti dalyvausiančius pagrindinių šokių žingsnelių ir figūrų. Labai norėčiau, kad išgirdę mėgstamą muziką, jūs galėtumėte pritaikyti per praktinę paskaitą įgytas žinias. Užsiėmimo metu skambės charakteringos, dinamiškos, ekspresyvios dainos. Jos padės pajusti kiekvieno šokio išskirtinumą ir neleis nuobodžiauti bei uždegs ugnį širdyse. Lauksiu visų! Bus labai linksma. Iki susitikimo.“

Trumpa šokių istorija

Čia čia čia – tai Lotynų Amerikos šokis (ištakos siejamos su XIX a.), kurio gimtinė yra Kuba. Tai linksmas ir greitas šokis, pasižymintis išraiškingais klubų judesiais ir charakteringu ištiesinamų kelių ritmu. Viena svarbiausių ypatybių yra ta, kad dažniausiai šokama be pakilimų ir nusileidimų. Atsipalaidavimas ir nerūpestingumas taip pat atsispindi čia čia čia judesiuose. Šokio pavadinimo kilmė suprantama įvairiai. Vieni teigia, kad jis susijęs su kubietišku šokiu Guaracha, kiti mano, kad čia čia čia taip pavadintas dėl šokėjų kojomis skleidžiamo ritmo. Tai ypač ritmiškas šokis, judesys turi būti lengvas, išraiškingas, tačiau ne agresyvus.

Rumba – šis šokis taip pat siejamas su Kuba. Jis atsirado, kuomet susimaišė afrikiečių ir ispanų kultūros. Rumba buvo pradėta šokti neturtingųjų kvartaluose. Tai buvo puiki laiko praleidimo forma, o šokio melodijose atsispindėdavo įvairios socialinės temos. Dabartinė rumba labai skiriasi nuo pirminio kubietiško varianto ir yra labiau pramoginė.

Samba – šokio sukūrimo istorija siejama su 1956 metais. Samba – tai afrikietiškų, ispaniškų ir portugališkų šokių mišinys. Jis pasižymi linksma, uždegančia, dinamiška nuotaika ir judesiu. Garsiausias renginys, kurio metu sambos mokyklos iš visos Brazilijos rengia įspūdingus pasirodymus, yra kasmetinis Rio de Žaneiro karnavalas.

sokiu_pamoka_2

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija