arnoldas_blumbergArtėjant svarbiausiam LGBT metų renginiui ir didžiausiam lietuviškos tolerancijos išbandymui – gegužės 8-osios eitynėms „Už lygybę“, – būtų tikslinga padiskutuoti apie LGBT judėjimo perspektyvas. Tokiai diskusijai kviečia LUNI aktyvistas Arnoldas Blumberg, kelis metus gyvenęs JAV ir tyrinėjęs tenykštę lyčių politiką. Diskusija vyks gegužės 3 d., pirmadienį, 18:00 val., „Artotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje. Įėjimas laisvas. 

Renginys facebook'e

Vakarietiški LGBT judėjimai dažnai pristatomi kaip depolitizuotos interesų grupės, kurios taikiai koegzistuoja tolerantiškose visuomenėse, tačiau pasigilinus išryškėja tiek vidiniai judėjimo konfliktai, tiek veiklos metodai, kuriais siekiama visiškai skirtingų tikslų. 


Paskaitos garso įrašas:

{rawcontent rc=9}

kitų paskaitų garso įrašus galite rasti čia - http://luniaudio.4shared.com/


Diskusijoje bus apžvelgta judėjimo už seksualinę laisvę istorija ir LGBT judėjimų ypatumai, daugiausiai dėmesio skiriant JAV patirčiai. Lektorius pateiks seksualinės orientacijos bei tapatybės politikos kritiką ir siūlys apsvarstyti įvairias alternatyvas. Remiantis „queer“ judėjimo praktikomis ir teorijomis bei anarchizmo įžvalgomis, bus bandoma nubrėžti kitokius seksualinės ir socialinės laisvės kontūrus.

Pagrindiniai diskusijos klausimai:

1. Ar LGBT judėjimo tikslas yra „normalumo“ įrodymas ir lygybė su „heteroseksualais“, ar radikalesnė visuomenės transformacija?

2. Ar vakarietiškų LGBT judėjimų pasiekimai tikrai yra progresas, ar tiesiog naujų, subtilesnių kontrolės formų įteisinimas?

3. Ar tai tiesiog sutapimas, kad iš Vakarų eksportuojamos radikalios ekonominės „šoko doktrinos“, o socialinio protesto formos, kurias perima vietiniai judėjimai, yra bene pačios konservatyviausios (pvz., liberalūs teisių ir tolerancijos reikalavimai)?

4. Ar LGBT judėjimų politika pasižymi pragmatiška strategija? O gal tai trumparegiškas kompromisas, siūlantis išlaikyti apibrėžtą status quo?

not-gay-as-in-happy

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija