Daiva_Bartusiene2010 m. birželio 3 d., ketvirtadienį, 18:00 val., kviečiame į prekybos centro „Gedimino 9“ (Gedimino pr. 9, Vilniuje) III aukšte esančią „Ekobangos“ erdvę. Joje rengiama VDU doktorantės Daivos Bartušienės paskaita Ką medicininė antropologija ir kultūrinė ekologija gali pasakyti apie pabėgėlius Lietuvoje?“. Lektorė, besidominti medicinine antropologija, savo pranešimu sieks išprovokuoti diskusiją apie Lietuvoje gyvenančią, tačiau labai menkai pažintą, todėl ypač gajais stereotipais apaugusią socialinę grupę – karo pabėgėlius.

Renginys facebook'e

Pranešime daugiausia remiamasi antropologinio lauko tyrimo metu surinkta etnografija, kuri savo metodologine prigimtimi apnuoginusi žmonių kasdienybę, leido ją pamatyti „iš arti”, bet vis dėlto ne visada iki galo pažinti ir suprasti. Pagrindinis tyrimo tikslas – Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių sveikatos priežiūros palaikymo strategijos kultūriniame kontekste, tačiau šiame kontekste medicina nėra kažkuo ypatingas socialinės patirties konstravimo fabrikas, o greičiau tik viena socialinio gyvenimo arenų, kurioje vykstantys procesai gali padėti suprasti ir kitose srityse esančius reiškinius.

Todėl susitikime bus kalbama ne tik apie pabėgėlių kultūriškai išmoktą buvimą naujos sveikatos priežiūros sistemos pacientais, bet taip pat keliami bendresni antropologiniai klausimai. Ir nors kartais antropologija kaltinama savininkiškai privilegijuotu kultūrinių grupių pažinimu, susitikime „gyvais balsais” bus iliustruojama, kaip ji, pati iki šiol būdama svetima Lietuvoje, galėtų padėti dekonstruoti kuriamus pabėgėlio patologizuotos aukos ar pasyvaus naudos gavėjo socialinius portretus, pamatyti, kaip žmonės interpretuoja, priima arba atmeta mūsų dedamas pastangas juos integruoti į savo kultūrą bei visuomenę.

pabegeliai_2

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija