capitalism_is_crisisSpalio 14 d., ketvirtadienį, 18:00 val., VU Chemijos fakultete, 227 auditorijoje, (Naugarduko g. 24, Vilnius) Laisvasis universitetas ir žurnalas „Juodraštis“ rengia viešą diskusiją „Jų krizė ir mūsų krizė“. Joje dalyvaus socialiniai aktyvistai, judėjimo „Naujoji kairė‘95“ nariai, anarchistai ir socialistai, savo nuomonę galės pasakyti kiekvienas atėjęs. Diskusiją moderuos „Juodraščio“ bendradarbis Saulius Užpelkis.

Renginys facebook'e

Ištisus porą metų spauda mirgėte mirga nuo įvairiausių pranešimų apie ekonominę krizę, bet turbūt ne visiems aišku, kas už šių žodžių slypi. Kaip ir kodėl ji prasidėjo, kokių priemonių Lietuvoje ir visame pasaulyje ėmėsi kapitalas ir valstybė, kaip ji paveikė mūsų kasdieninį gyvenimą?

Bankams kasdien siūlant naujus trumpalaikius kreditus, valdžiai „sunkmečio“ akivaizdoje karpant socialines išmokas ir nuolatos kalbant apie deficito mažinimą, kyla būtinybė patiems suvokti tai, kas vyksta ir pradėti patiems spręsti kilusias problemas – juk grįžimas prie „gerovės“ valstybės modelio neįmanomas. Galiausiai, ar kapitalo ir valstybės nesėkmės turi tapti mūsų problemomis?

Diskusijoje bus paliesti tokie klausimai:

• Kas išprovokavo krizę? Ar ji yra sisteminė? Ar dėl visko kalti Švedijos bankai? Kaip krizę įtakojo spekuliacijos nekilnojamu turtu, vartojimo ir paskolų bumas?

• Kokių priemonių krizės akivaizdoje ėmėsi valstybė? Kaip tos priemonės kinta krizės eigoje? Kaip valstybės santykiai su kapitalu skiriasi nuo valstybės santykių su dirbančiaisiais?

• Kokia našta krizės metu buvo užkrauta ant mūsų pečių? Kokia buvo visuomenės reakcija ir kaip visuomenė susisluoksniavo krizės eigoje? Kaip buvo paveiktos mūsų bendruomenės ir darbo vietos?

• Kokios yra galimybės organizuotis anapus kapitalo ir valstybės?

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija