marina_bogdanovicSpalio 20 d., trečiadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į Baltarusijos ekologės Marinos Bogdanovič paskaitą „Piliečių dalyvavimas valdžios sprendimų priėmime“. Lektorė papasakos apie visiems žmonėms svarbių sprendimų priėmimo mechanizmą Rytų Europos šalyse. Pateikdama konkrečius pavyzdžius (pvz., kaip buvo priimamas sprendimas statyti Baltarusijos AE), ji nagrinės valdžios ir piliečių santykius įvairiose atstovaujamosios demokratijos sistemose. Paskaita vyks kavinėje „Misterija“, 1 a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje. Ji bus skaitoma rusų kalba.

Renginys facebook'e

Paskaitoje bus nagrinėjami: 

1) Pilietinės visuomenės formavimosi klausimai. Kas yra pilietinė visuomenė? Pagal kokius požymius ji atpažįstama Lietuvoje, Baltarusijoje ir Vakarų šalyse? Ar pilietinę visuomenę galima nagrinėti kaip pasipriešinimą valdžiai ir bažnyčiai? Ar ji netapatinama su anarchija? Ar pilietinė visuomenė yra tik Vakarų civilizacijos fenomenas? 

2) Piliečių dalyvavimo sprendimų priėmimo procese problemos. Kuo skiriasi Lietuvos piliečiai nuo Baltarusijos piliečių (raskite 5 skirtumus), o Vakarų piliečiai – nuo postkomunistinių šalių piliečių? Kaip buvo priimtas sprendimas statyti Astravo AE Baltarusijoje? Ar piliečiai noriai dalyvavo AE statybos klausimų svarstyme? Kaip buvo atsižvelgta į jų nuomonę?

Lektorė Marina Bogdanovič yra IAIT Humanitarinių ir ekologinių technologijų instituto direktoriaus pavaduotoja, organizacijos „Mokslininkai už nebranduolinį pasaulį“ narė, ekologinės bendrijos „Žaliasis tinklas“ koordinatorė. Nuo 2000 iki 2005 m. buvo Baltarusijos opozicinių partijų tarybos narė, organizavo tradicinius „Černobylio kelio“ („Чарнобыльскі Шлях“) maršus, dabar tiria sociologines bei ekologines Baltarusijos ir Rytų Europos problemas.

marina_bogdanovic_vilnius

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija