no_domestic_violenceReaguojant į smurto paplitimo tendencijas visuomenėje ir pratęsiant „Atsiimkime naktį“ iniciatyvą, Feministinis frontas (FeF) kviečia į diskusiją ir akcijos „Atsiimkime naktį“ aptarimą. Diskusija vyks spalio 21 d., ketvirtadienį, 18 val., VU Chemijos fakultete, 227 aud., Naugarduko g. 24, Vilniuje.

Renginys facebook'e

Visuomenė, reaguodama į smurtą prieš moteris, 1975 metų spalį JAV inicijavo akciją „Take Back the Night”, kuri vėliau išplito po įvairias pasaulio šalis. 2010 m. spalio 16-ąją vykusios akcijos „Atsiimkime naktį“ dalyviai garsiai atsisakė būti smurtaujančios visuomenės dalimi. Smurtas šeimoje ir bet kokia prievarta, naudojama prieš asmenį, yra VISŲ MŪSŲ reikalas. Tai socialinė problema, ne vien šeimos ar moters reikalas. Tai liečia VISĄ VISUOMENĘ, kurioje vis dar gajos patriarchalinės nuostatos.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad moterys dažniausiai smurtą patiria namų erdvėje (smurtaujant partneriui, sutuoktiniui), o vyrai – viešosiose erdvėse. Tačiau smurtas namuose dažnai iš viso nelaikytinas nusikaltimu (?!!!), todėl priešingai nei vyrai aukos moterys pagalbos nesulaukia.oterys dažniausiai patiria namų erdvėje (smurtaujant partneriui, sutuoktiniui), vyrai – viešosiose erdvėse. Tačiau smurtas namuose dažnai iš viso nelaikytinas nusikaltimu, todėl priešingai nei vyrai, aukos moterys pagalbos nesulaukia.

Liūdna, tačiau beveik pusė Lietuvos gyventojų šeimoje ar tarp draugų pažįsta bent vieną moterį, kuri yra buvusi smurto auka namuose. Taip pat beveik pusė apklaustųjų teigė savo šeimoje arba tarp draugų pažįstantys asmenį, kuris yra panaudojęs bet kokios rūšies smurtą prieš moterį.

„Šįkart jis mane sumušė kiek labiau nei visada"dažna frazė, kurią kartoja sumuštos moterys teismo medicinos ekspertams. Frazė, liudijanti, kad moterį mušti yra tarsi natūralu, bet nereikia padauginti.

Kas mums atsitiko, kad tokios frazės tampa realiomis? Kur slypi to priežastys? Kas laukia smurtą „natūralizavusios“ visuomenės?  Šiais ir kitais klausimais dalinsimės nuomonėmis ketvirtadienio diskusijoje. LAUKIAME JŪSŲ!

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija