sokiu_pamokaLapkričio 10 d., trečiadienį, 18:00 val., prekybos centre „Gedimino 9“ (Gedimino pr. 9, Vilniuje), IV aukšte, rengiamas praktinis Lotynų Amerikos šokių užsiėmimas. VGTU studentė, lektorė Ugnė Narkevičiūtė, daugiau nei 8-erius metus lankė Tomo Petreikio šokių studiją ir mielai padės išmokti  pagrindinius šokių žingsnius ir figūras.

Renginys facebook'e

Ugnė Narkevičiūtė sako: „Kviečiu atvykti ir išmokti du nuostabius Lotynų Amerikos šokius. Čia čia čia ir samba pasirinkau todėl, kad tai vieni populiariausių, ritmiškiausių ir energingiausių šokių pasaulyje. Be to, žmonės šiais šokiais labiausiai susižavi, nes jie yra ekspresyvūs ir nuotaikingi. Skambės uždeganti, dinamiška muzika, kuri sukurs siautulingą atmosferą ir padės pajusti šokio dvasią. Praktinio užsiėmimo metu aš paprastai ir aiškiai parodysiu ir paaiškinsiu kaip atlikti judesius. Laukiami visi, kurie nori gerai praleisti laiką, įgyti žinių ir jas vėliau pritaikyti šokių aikštelėse.”

Šokis yra ne tik jausmų išraiškos būdas, laiko praleidimo forma, bet ir padeda atsipalaiduoti, palaikyti gerą fizinę formą. Šokio ritmo įsuptas žmogus yra laimingas, pasitikintis savimi, jį užplūsta teigiamos emocijos. Čia čia čia ir samba – Kubos ir Brazilijos kilmės šokiai, kurie įtrauks dalyvausiančius užsiėmime į judesių fiestą. Iki pasimatymo!

Trumpa šokių istorija

Čia čia čia – tai Lotynų Amerikos šokis, kurio gimtinė yra Kuba. Šokyje atsispindi dviejų skirtingų kultūrų mišinys – afrikiečių ir vietinių kubiečių. Jo atsiradimas yra siejamas su 1950 metais, tai buvo kaip sulėtintas mambo variantas. Į čia čia čia pirmiausiai dėmesys buvo atkreiptas Amerikos šokių aikštelėse. Šokis yra linksmas, greitas, su išraiškingais klubų judesiais. Viena iš svarbiausių savybių yra tai, kad daugiausiai šokama be pakilimų ir nusileidimų. Atsipalaidavimas ir nerūpestingumas taip pat atsispindi čia čia čia judesiuose. Šokio pavadinimo kilmė suprantama įvairiai. Vieni teigia, kad jis susijęs su kubietišku šokiu Guaracha, kiti mano, kad čia čia čia taip pavadintas dėl šokėjų kojomis skleidžiamo ritmo. Judesys turi būti lengvas, išraiškingas, tačiau ne agresyvus. Čia čia čia žavi dinamiškumu, greitai pajaučiamu ritmu, skleidžiama linksma nuotaika ir energija. Visi žingsniai yra atliekami žengiant nuo pirštų, ypač jaučiamas greitas, charakteringas čia čia čia trigubas žingsnis.

Samba šokio sukūrimo istorija siejama su 1956 metais. Šis Lotynų Amerikos šokis yra kildinamas iš Brazilijos. Samba – tai afrikietiškų, ispaniškų ir portugališkų šokių mišinys. Jis pasižymi linksma, uždegančia, dinamiška nuotaika ir judesiu. 1917 m. samba pradedama šokti karnavaluose. 1920 m. ji atkeliavo į Europą ir buvo vadinama afrikiečių-portugalų šokiu „Maxixe“. 1924 m. Europoje samba išpopuliarėjo jau su originaliu pavadinimu. Visas pasaulis pradėjo šokti šį Lotynų Amerikos šokį po Antrojo pasaulinio karo. Garsiausias renginys, kurio metu sambos mokyklos iš visos Brazilijos rengia įspūdingus pasirodymus, yra kasmetinis Rio de Žaneiro karnavalas. Samba yra šokama poromis ratu, prieš laikrodžio rodyklę. Judesiai plastiški, lengvi, išraiškingi, ypač ritmiški.

ugne

Ugnės Narkevičiūtės foto.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija