banksy_exitLapkričio 22 d., pirmadienį, 18:00 val., „Artotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse (A. Strazdelio g. 1, Vilniuje) Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia žiūrėti 2010 m. grafičių kūrėjo Banksy režisuotą dokumentinį filmą „Išėjimas per suvenyrų krautuvę“ („Exit Through the Gift Shop“). Filmas bus rodomas anglų kalba su rusiškais subtitrais.

Renginys facebook'e

Banksy – visame pasaulyje pagarsėjęs grafičių kūrėjas, kurio kūrinius galima aptikti ir ant uragano nusiaubto Naujojo Orleano pastatų sienų, ir ant Izraelio-Palestinos sienos. Manoma, kad Banksy gimė 1974-aisiais Anglijos mieste Bristolyje. Jo sukurti besibučiuojančių policininkų ir gėles mėtančių gatvės kovotojų atvaizdai šiandien jau tapo ikonomis.

Seniau jo kūriniai, laikyti vandalizmo apraiškomis, būdavo uždažomi, o šiandien jie už milžiniškus pinigus parduodami aukcionuose. 2001–2005 m. Banksy išleido keletą knygų su savo kūrinių, kurių daugelis jau sunaikinti, nuotraukomis bei savo rašytais tekstais.

Saugodamas savo anonimiškumą, kad išvengtų baudžiamosios atsakomybės, iki šiol jis atsisakydavo bet kokių bandymų jį nufilmuoti. „Išėjimas pro suvenyrų krautuvę” – pirmasis paties Banksy’o filmas. Tai tikra istorija apie ekscentrišką dokumentinio kino kūrėją Thierry Guettą, kuris keliauja po pasaulį ir filmuoja grafičių piešėjus bei jų kūrinius. Galiausiai jis pabando surasti Banksy, su juo susidraugauti ir jį nufilmuoti, tačiau reikalai pakrypsta netikėta linkme. Banksy ir Guetta netikėtai pasikeičia vaidmenimis – medžiojamas Banksy atima kamerą ir pats tampa pasakotoju. Kaip sako Banksy, „tai filmas apie žmogų, kuris, užsinorėjęs nufilmuoti neįmanoma, patyrė nesėkmę“.

Filme parodoma išskirtinė vaizdo medžiaga apie Banksy, Shepard Fairey, Space Invader, atverianti jaudinantį ir rizikingą gatvės meno pasaulį.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija