sokiu_pamokaGruodžio 15 d., trečiadienį, 18:00 val., prekybos centre „Gedimino 9“ (Gedimino pr. 9, Vilniuje), IV aukšte, rengiamas 5-asis praktinis Lotynų Amerikos šokių užsiėmimas. VGTU studentė, lektorė Ugnė Narkevičiūtė, daugiau nei 8-ius metus lankė Tomo Petreikio šokių studiją ir mielai padės visiems norintiems išmokti  pagrindinius čia čia čia žingsnius ir figūras.

Renginys facebook'e

Ugnė Narkevičiūtė sako: „Praktinio šokių užsiėmimo metu visą dėmesį skirsime vienam Lotynų Amerikos šokiui – čia čia čia. Tai yra ypač ritmiškas, dinamiškas, linksmas, uždegantis šokis ir žmonės jį greitai pamėgsta. Aiškiai ir suprantamai parodysiu ir išmokysiu šokio pagrindinius elementus ir  kaip juos sėkmingai sujungti tarpusavyje. Čia čia čia dvasią padės pajusti temperamentinga Lotynų Amerikos muzika ir kitos dainos, kurios yra ekspresyvios, o jų melodija padeda išreikšti šokio judesį. Artėjant Kalėdinėms šventėms labai gera dalintis savo žiniomis. Dalyvauti užsiėmime kviečiami visi, kurie nori išmokti čia čia čia pagrindus ir linksmai praleisti laiką.“

Čia čia čia – tai Lotynų Amerikos šokis, kurio gimtinė yra Kuba. Šokyje atsispindi dviejų skirtingų kultūrų mišinys – afrikiečių ir vietinių kubiečių. Jo atsiradimas yra siejamas su 1950 metais, tai buvo kaip sulėtintas mambo variantas. Į čia čia čia pirmiausiai dėmesys buvo atkreiptas Amerikos šokių aikštelėse. Šokis yra linksmas, greitas, su išraiškingais klubų judesiais. Viena iš svarbiausių savybių yra tai, kad daugiausiai šokama be pakilimų ir nusileidimų. Atsipalaidavimas ir nerūpestingumas taip pat atsispindi čia čia čia judesiuose.

Šokio pavadinimo kilmė suprantama įvairiai. Vieni teigia, kad jis susijęs su kubietišku šokiu Guaracha, kiti mano, kad čia čia čia taip pavadintas dėl šokėjų kojomis skleidžiamo ritmo. Judesys turi būti lengvas, išraiškingas, tačiau ne agresyvus. Čia čia čia žavi dinamiškumu, greitai pajaučiamu ritmu, skleidžiama linksma nuotaika ir energija. Visi žingsniai yra atliekami žengiant nuo pirštų, ypač jaučiamas greitas, charakteringas čia čia čia trigubas žingsnis.

Ugne_Narkeviciute

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija