end_civVasario 7 d., pirmadienį, 18:00 val., LUNI kviečia į 2010 m. pabaigoje radikalių ekologų komandos sukurto dokumentinio filmo „End:Civ – Resist or Die“ („Civilizacijos pabaiga: priešintis ar mirti“) premjerą. Filmas bus rodomas kūrybinėse „Artotekos“ dirbtuvėse. A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli Bastėjos ir „Tamstos“ klubo). Seansą trumpai pristatys ekologas, „pasidaryk pats“ kultūros propaguotojas Robertas Bartašius.

Renginys facebook’e

 

Filmas „End:Civ – Resist or Die“ tiria žalingą mūsų kultūros polinkį į sisteminę prievartą, negailestingą gamtinių resursų vartojimą bei užnuodytų kraštovaizdžių epidemiją. Dievo ir žmogaus užmirštuose kampeliuose nufilmuoti stulbinančio grožio kadrai filme persipina su visuotinai paplitusio šiurpinančio naikinimo vaizdais. Filmo kūrėjai, pasitelkę ekspresyvią muziką, archyvinius kadrus, animaciją, satyrą ir gyvą siužetą, dekonstruoja pasaulinę ekonomikos sistemą ir vaizdžiai parodo, kad mūsų civilizacijos žlugimo priežastys slypi barbariškame resursų eikvojime.

Juosta paremta radikalaus Amerikos ekologo Derrico Jenseno knyga „Endgame“ (2006). D. Jenseno nuomone, pasaulyje šiandien yra daugiau vergų nei bet kada anksčiau. „Privilegijuoti vakariečiai per ilgai naudojosi prievartos ignoravimo prabanga, apgaudinėdami save, kad Vakarų civilizacija yra taikiausia, gausiausia ir maloniausia visoje žmonijos istorijoje. Šią akimirką beveik pusė pasaulio kariauja, o milijardas žmonių badauja. Ši prabanga mums per brangiai kainuoja.“ – teigia ekologas.

Filmą vien iš aukotojų pinigų sukūrė ekologijai pasišventusi komanda, koordinuojama režisieriaus Franklino Lopezo. Filmas kviečia aktyviai veiklai tuos, kurie iš tikro myli šią žemę.

Daugiau apie filmą bei jo kūrėjus: www.anarchija.lt

 

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija