zeitgeist_judame_pirmynVasario 14 d., pirmadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į pilnametražio dokumentinio filmo „Zeitgeist 3: Judame pirmyn”(„Zeitgeist 3: Moving Forward”) premjerą. Ji įvyks kūrybinėse „Artotekos“ dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli Bastėjos ir „Tamstos“ klubo). Filmą pristatys judėjimo „Zeitgeist Lietuva“ atstovas Jogaila Vaitekaitis. Filmas bus demonstruojamas su lietuviškais subtitrais.

Renginys facebook'e

Filme svarstoma, kaip pereiti iš dabartinės socioekonominės monetarinės politikos modelio, valdančio viso pasaulio visuomenę, prie naujos tvarios socialinės sistemos, kuri vadinama resursų ekonomika. Filme aptariama daug temų – nuo kultūrinio reliatyvizmo ir tradicinių ideologinių problemų iki svarbiausių empirinių gyvenimo pagrindų, būtinų žmogiškam ir socialiniam išlikimui.

Filme kalbinami sveikatos apsaugos, antropologijos, neurobiologijos, ekonomikos, energetikos, technikos ir socialinių mokslų ekspertai. Trys pagrindiniai filmo tyrimo objektai yra žmogaus elgesys, monetarinė ekonomika ir taikomasis mokslas. Visa tai padeda atskleisti dabartinės socialinės paradigmos modelį ir priežastis; kodėl svarbu jo atsisakyti, kartu siūlant naują, radikalų, tačiau praktišką metodą, kuris išspręstų šiandieniniame pasaulyje kylančias socialines problemas.

Vienas iš unikalių filmo bruožų, išskiriančių jį iš daugelio kitų dokumentinių filmų, yra dramatinė kinematografinė linija, įvairiomis vizualizacijomis ir garsių aktorių balsais iliustruojanti pagrindinę filmo mintį. Šiame filme taip pat įspūdingai panaudojama nemažai 2D ir 3D vaizdo abstrakcijų/animacijų, nors ir sugrįždama prie įprastos, tradicinės dokumentikos.

Kino premjera. „Zeitgeist: judame pirmyn“ pradėtas rodyti 2011 metais sausio 15 dieną vienu metu daugiau kaip 60-yje šalių 20-čia kalbų. Ši pasaulinė premjera nebuvo susijusi su jokiu svarbesniu distributoriumi ir buvo koordinuojama padedant vietiniams „Zeitgeist” judėjimo skyriams.

Tai nekomercinis projektas, todėl filmą galima nemokamai peržiūrėti internete ar atsisiųsti jo pilną DVD versiją. Kino versija, kuri nėra galutinė, skirta internetui ne taip seniai buvo nutekinta ir patalpinta į „Pirate bay”, „Youtube” ir „Vimeo”, dėl to nukentėjo suplanuoti filmo seansai, todėl prašytume pasižiūrėti, ar turite teisingą nuorodą. Pirminės filmo nuorodos [atalpintos zeitgeistmovie.com portale bei http://www.youtube.com/user/TZMOfficialChannel, todėl jomis ir naudokitės platindami šį dokumentinį filmą.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija