vyru_pasaulis2011 m. vasario 28 d., pirmadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į Artūro Tereškino knygos „Vyrų pasaulis: vyrai ir žaizdos vyriškumas Lietuvoje“ (Vilnius: Baltos lankos, 2011) pristatymą-diskusiją. Renginys vyks kūrybinėse „Artotekos“ dirbtuvėse, greta „Tamstos“ klubo ir Bastėjos, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje.

Renginys facebook'e

Artūro Tereškino knyga – detalus sociologinis ir etnografinis žvilgsnis į tai, kaip skirtingos vyrų grupės socialiai konstruoja, išgyvena ir patiria vyriškumą ir kokie vyriškumo ženklai dominuoja viešojoje Lietuvos sferoje. Knygoje keliami klausimai susiję su skirtingo amžiaus, šeiminio statuso, pasaulėžiūros, seksualinės orientacijos vyrų vyriškumu.

Kokio vyriškumo šie vyrai trokšta? Kokias vyriškumo formas jie geba įgyvendinti ir kokias palieka tuščias lyčių santykių sąvartynuose? Koks skirtingai patiriamų ir artikuliuojamų vyriškumo formų santykis su kančios, gėdos, nevilties, desperacijos, pasimetimo emocijomis?

Knygoje naudojama sąvoka „žaizdos vyriškumas“ reiškia ir įžeistą, ir sužeistą, ir kraujuojantį vyriškumą posovietinėje Lietuvoje. Ypač ryškiai šis žaizdotas vyriškumas užgula tuos, kurie Lietuvoje suvokiami kaip Kiti, t. y. neatitinkantys „normalaus“ vyro standartų: darbininkai vyrai, homoseksualūs vyrai, pagyvenę vyrai. Ne tik politinis bei socialinis nestabilumas, fizinis ir ekonominis skurdas, bet ir subjektyvus vyrų bejėgiškumo bei nevilties pojūtis verčia juos išgyventi kasdienes bėdas ir vargus.

Apie visa tai bus kalbama knygos pristatyme. Jo metu bus galima įsigyti knygą.

Artūras Tereškinas – sociologas, kultūros kritikas, rašytojas. Dėsto Vytauto Didžiojo universitete. Yra išleidęs keletą monografijų ir išspausdinęs daugiau nei septyniasdešimt straipsnių lyčių, seksualumo bei populiariosios kultūros temomis lietuvių ir anglų kalbomis.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija