burma_vjKovo 21 d., pirmadienį, 18:00 val., LUNI kviečia į 2008 m. dokumentinio filmo „Burma VJ: Reporting from a Closed Country“ („Birmos VŽ. Reportažas iš uždaros šalies“) peržiūrą. Filmas bus rodomas kūrybinėse „Artotekos“ dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli Bastėjos ir „Tamstos“ klubo).

Renginys facebook'e

„Oskarui“ kaip geriausias dokumentinis filmas nominuotas, prestižiniais Amsterdamo ir Kopenhagos dokumentikos forumų prizais apdovanotas A. Østergaardo filmas „Birmos VŽ. Reportažas iš uždaros šalies“ – tai ypatingas filmas, nes jis filmuotas slapta, iš tiesų rizikuojant filmo kūrėjų gyvybėmis. Filmo autoriai – nelegaliai veikiančios TV stoties reporteriai, rizikuodami gyvybėmis, atliko nelengvą užduotį: nufilmuoti ir perduoti dokumentinę medžiagą pasaulio žiniasklaidai.

Pagrindinis filmo herojus Joshua, kurio vardu kalbama ir pasakojama istorija, yra tikras žmogus, savo pastangomis sukūręs ir plėtęs nelegaliai veikiančių reporterių tinklą Birmoje. Reporteriai veikia rizikuodami savo gyvybe, nes Birmos diktatūra yra griežtai uždraudusi šalyje ir filmuoti, ir fotografuoti. Net už interneto naudojimą be valstybės žinios yra baudžiama ilgais nelaisvės metais.

Kviečiame pasižiūrėti į šią Pietryčių Azijos valstybę iš arčiau, dalintis nuomonėmis apie situaciją Birmoje, aktyviai dalyvauti diskusijoje. Mes neturėtume likti abejingais nedemokratiškam režimui. Jau daugiau nei 40 metų Birmą valdo vienas represyviausių karinių režimų pasaulyje. Šalyje yra daugiau nei 2000 politinių kalinių, nuolat vyksta pilietinis karas, žmonės yra kankinami ir žudomi, jie dažnai dingsta be žinios.

Filmo „Birmos VŽ. Reportažas iš uždaros šalies“ peržiūra Vilniaus LUNI yra Rytų Europos studijų centro rengiamo peržiūrų ciklo „Birmos kampanija 2011“ dalis. Šio peržiūrų ciklo tikslas – informuoti Lietuvos visuomenę apie padėtį Birmoje, įkvėpti, morališkai padrąsinti ir palaikyti Birmos žmones.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija