Antifa_skinu_medziotojaiViešojoje Lietuvos erdvėje daugėjant neonacistinių išpuolių (prisiminkit, kas dėjosi Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje š.m. balandžio 20 d. – 122-ąjį Hitlerio gimtadienį). Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į 2008 m. Prancūzijos režisieriaus M.-A. Vecchione sukurto dokumentinio filmo „Antifa: Chasseurs de skins“ („Antifa: skinų medžiotojai“) peržiūrą. Kino seansas vyks gegužės 2 d., pirmadienį, 18:00 val. kūrybinėse „Artotekos“ dirbtuvėse A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (netoli Bastėjos ir „Tamstos“ klubo). Filmas įgarsintas prancūzų kalba, yra angliški ir rusiški subtitrai.

Renginys facebok‘e

„Antifa: skinų medžiotojai“ – tai istoriniais faktais ir to meto liudininkų parodymais grįstas pasakojimas apie Prancūzijos antifašistinio judėjimo formavimąsi XX a. 9-ojo dešimtmečio pradžioje. 1984-1985 m. užsimezgęs Prancūzijos antifašistų judėjimas, per kelis dešimtmečius sunaikinęs praktiškai visas ultradešiniojo nacionalizmo bei rasizmo apraiškas miestų gatvėse, šiandien tapo įkvepiančiu pavyzdžiu kitų šalių ir miestų antifašistams.

9-ajame dešimtmetyje – rokenrolo eros pabaigoje ir hiphopo eros pradžioje – Paryžiaus gatvės tapo įvairių jaunimo grupuočių kautynių arena. Tai buvo ultradešiniųjų idėjų iškilimo ir komunizmo žlugimo laikotarpis. Nuo 1984 metų Prancūzijos miestų gatvėse aiškiai dominavo ultradešinieji skinhedai, puldinėję visus, kurie, jų nuomone, buvo „ne jų pusėje“. Taip tęstis ilgai negalėjo. Pankai, kairieji, skinų aukos ir šiaip jauni paryžiečiai ėmė organizuotis ir burtis į kovingas antifašizmo grupuotes („Red Warriors“, „Ducky Boys“, „Ruddy Fox“ ir kt.), kurios paskelbė tikrą partizaninį karą skinams bei jų idėjoms.

Šių antifašistinių grupių nariai, vėliau pasivadinę „skinų medžiotojais“, lygiateisiškumo idėjas skelbė ne tik žodžiais, bet ir kumščiais. Gatvės filosofijos ir pačių įvairiausių kairiųjų ideologijų lydinys netrukus davė savo vaisių. Imigrantus ir kitataučius terorizuojantys ultradešinieji skinai ėmė sparčiai nykti. Šiandien Prancūzijoje jų labai nedaug. Tai neabejotinas „skinų medžiotojų“ nuopelnas.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija