Iraq-Vietnam1Gegužės 18 d., trečiadienį, 18:00 val., LUNI kviečia į žurnalistikos studento T. Marcinkevičiaus paskaitą „JAV kariuomenės ir žurnalistų santykiai Vietnamo ir Irako karuose: „objektyvumu“ dangstomas melas“. Renginys vyks baro „Misterija“ I a. salėje, Totorių g. 18, Vilniuje.

Renginys facebook‘e

Vietnamo karas septintajame-aštuntajame XX a. dešimtmečiuose ir dabartinis Irako karas turi gausybę panašumų. Tai „ribotieji karai“, kuriuos JAV kariauja tolimoje, nepažįstamoje žemėje, kad nugalėtų nematomą priešą. Žurnalistams šie karai panašūs kariuomenės požiūriu į juos. JAV karinis aparatas jau Vietname suprato nebegalintis taikyti „nedemokratinės“ cenzūros: būtent šiame kare siekiant apriboti žurnalistų laisvę ir pasiekti kariuomenės tikslus pradėti naudoti viešieji ryšiai, Irako kare pasiekę savo apogėjų.

Žurnalistikos studento T. Marcinkevičiaus paskaitoje bus kalbama apie žurnalistus, kurie patys to nežinodami, vadovaudamiesi „normaliais“ žurnalistikos principais ir populiarumo siekimu, tampa įrankiais karui pateisinti. Taip pat – ir apie būdus, kuriais sumanūs žurnalistai išvengia šio įtraukimo į propagandą mechanizmo.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija