Extreme-Animation--Films-By-Phil-MulloyBirželio 6 d., pirmadienį, 18:00 val. Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į animacinių filmų peržiūrą. Bus rodomi trumpi filmai, kuriuos sąlyginai galima pavadinti „ekstremalia animacija“. Apie juos ir jų autorius papasakos sinefilas Darius Pocevičius. Renginys vyks kūrybinėse „Artotekos“ dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (greta Bastėjos ir „Tamstos“ muzikos klubo).

Renginys facebook‘e

Ekstremali animacija – terminas, sugalvotas britų animatoriaus, daugkartinio įvairių festivalių prizininko Philo Mulloy'aus. „Ekstremalūs“ animaciniai filmai pasižymi nepolitkorektišku ir netgi amoraliu turiniu bei forma. Juose daug smurto, sekso ir tamsiosios homo sapiens pusės. Tai visiška priešingybė kino meną pastaruoju metu visiškai užkariavusiam sentimentaliam kičui.

Animatorius Philas Mulloy'us savo filmus vadina satyriniais groteskais. Primityviai ir grubiai nupieštos išdarkytos žmonių figūros blaškosi po ekraną, žudo viena kitą ir beviltiškai stengiasi atsakyti į amžiną gyvenimo prasmės klausimą. Garsesni P. Mulloy‘aus filmai: „Cowboys“ (1991), „The Ten Commandments“ (1994-1996), „The Chain“ (1998), „Intolerance I-III“ (2000-2004).  

Peržiūroje bus rodomi ne tik P. Mulloy‘aus, bet ir kitų kitų „ekstremalių“ animatorių filmai – Billo Plymptono, Ivano Maksimovo, Peterio Cornwello, Paulo Driesseno, Dono Hertzfeldto, „Le Dernier Cri“. Bus aptariamos priežastys, kodėl Vakarų kultūra suformavo tokį radikalų animacinio kino žanrą.

Phil Mulloy. The Fistory of the World              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija