LUNI_VASAROS_STOVYKLA_20112011 m. liepos 29-31 d. Laisvasis universitetas (LUNI) rengia respublikinę vasaros stovyklą. Joje gali dalyvauti ne tik LUNI studentai, bet ir visi žingeidūs žmonės, norintys sužinoti ką nors naujo ir pasidalinti savo žiniomis. Stovykla bus edukacinio pobūdžio. Dvi dienas bus rengiami teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, atviros diskusijos, filmų peržiūros ir t. t.

LUNI vasaros stovykla vyks stovyklavietėje „Laisvas vėjas“, įsikūrusioje Lepelionių k., netoli kelio Vilnius-Prienai. Stovyklavietė nuo Vilniaus nutolusi 65 km, nuo Kauno – 60 km, nuo Alytaus – 37 km, nuo Prienų – 30 km, nuo Stakliškių – 5 km, nuo Aukštadvario – 5 km. Ji išsidėsčiusi vaizdingoje kalvotoje vietovėje netoli Lieliaus ežero, šalia Lepelionių piliakalnio, dar vadinamo „Napoleono kepure“.

Žemėlapis: http://luni.lt.garnys.serveriai.lt

LUNI stovyklautojai gyvens palapinėse, kurioms pasistatyti skirta atskira vieta. Stovykloje yra WC, dušas, sauna, nedidelis baseinėlis. Sename dviaukščiame autobuse įrengtas baras. Įrengtos tinklinio ir žaidimų aikštelės, pastatyta scena, kurioje galima rengti koncertus. Netoli palapinių miestelio pasodintas ekologinis daržas. http://www.nemunoantika.lt/freewind/

LUNI stovykla organizuojama „pasidaryk pats“ principu. Į programą bus įtraukti tie renginiai, kuriuos pasiūlys patys stovyklos dalyviai. Siūlymus siųskite el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tiesiog rašykite „Facebook" renginio puslapyje.


LUNI STOVYKLOS 2011 PROGRAMA

Liepos 29 d., penktadienis

15:00 Stovyklos atidarymas
15:30 Rokas Tamašauskas. Socialinis būstas: problematika ir perspektyvos
17:00 Darius Ražauskas. Ekologinės Lietuvos bendruomenės ir šiaudinukai
18:30 Karolis Dambrauskas. Nacionalizmas Vengrijoje: Vengrų mažumos kaimyninėse šalyse Vengrijos konservatorių partijos politikoje
20:00 Žurnalo „Juodraštis” trečiojo numerio pristatymas
21:00 Kolektyvinė vakarienė (košė makalošė!)
22:00 Hitleris, Stalinas ir dėdė Semas: propagandinių animacinių filmų peržiūra
23:30 Nakties diskoteka

Liepos 30 d., šeštadienis

12:00 Kolektyviniai pietūs (troškinys!)
13:00 Kasparas Pocius. Dirbančiųjų tyrimas
14:30 Renata Blumberg. Globalizing Food
16:00 Greg from Scotland. Permaculture
16:30 Evaldas Balčiūnas. Socialinė rūpyba prieš elgetavimą: panašumai ir skirtumai
18:00 Pėsčiųjų žygis „Senuoju pašto keliu“
19:30 Kolektyvinis „Alias – pasakyk kitaip” žaidimas
21:00 Kolektyvinė vakarienė (sriuba!)
22:00 Jungtinis garsinės poezijos projektas NUNU (Žygimantas Mesijus Kudirka, Gabrielė GaL Labanauskaitė, Darius Zaizras Jurevičius ir kt.)
22:30 Jaras Ramūnas & Band (ex „Echidna aukštyn“ ir „Endiche Vissat“) koncertas
24:00 Nakties diskoteka ir filmo „DMT: Dvasios molekulė“ peržiūra

Liepos 31 d., sekmadienis

12:00 Kolektyviniai pietūs (šamarliakas!)
13:00 Stovyklos uždarymas

Trumpa stovyklautojo atmintinė:
1. LUNI stovykla nemokama, bet nakvyne ir maistu turite rūpintis patys. Atsivežkite palapinę arba iš anksto paprašykite vietos draugo (-ės) palapinėje.
2. Bent keturis kartus valgį gaminsime kolektyviai. Įsidėkite maisto produktų, kurie tiktų košei, troškiniui ir sriubai (šamarliakui bus panaudota viskas, kas liks).
3. LUNI stovyklautojai turi būti ekologiškai sąmoningi. Jokio plastiko! Jokių vienkartinių indų! Kiekvienas tegul atsiveža savo puoduką ir lėkštę, kuriuos pavalgius galima išplauti.

TRUMPAS PROGRAMOS APRAŠYMAS

15:00 Stovyklos atidarymas

rokas_tamasauskas15:30 Rokas Tamašauskas. Socialinis būstas: problematika ir perspektyvos

Socialinė politika yra valstybės instrumentas, kuriantis visuomenės gerovę atsižvelgiant į žmogaus teises ir visuomenės poreikius. Vienas iš tokių instrumentų yra socialinis būstas. Ką socialinis būstas sukuria ir ką sugriauna? Ar jis vis dar aktualus XXI amžiuje? Kokie skirtumai tarp socialinių būstų pasaulyje? Koks Lietuvos socialinis būstas?

Darius_Razauskas17:00 Darius Ražauskas. Ekologinės Lietuvos bendruomenės ir šiaudinukai

Namai, kuriuose gyvename, yra svarbi mūsų vidinio ir išorinio pasaulio dalis. Ar įmanoma pačiam pasistatyti ekologišką ir pigų namą, kuris džiugintų širdį? Kokie variantai? Kalbėsime ir diskutuosime apie gerąją (ki)tokių statybų patirtį Lietuvoje. Pagrindinis paskaitos tikslas –  suteikti pradines žinias norintiems statyti šiaudinuką. Paskaita bus papildyta praktiniu užsiėmimu – galėsime paminkyti čia pat iš kūdros prikastą molį ir sumūryti molio bei šiaudų sieną.

karolis_dambrauskas18:30 Karolis Dambrauskas. Nacionalizmas Vengrijoje: Vengrų mažumos kaimyninėse šalyse Vengrijos konservatorių partijos politikoje

Nacionalizmo tyrinėtojas R. Brubakeris yra pasiūlęs į nacionalizmą žvelgti kaip į spontanišką ir netikėtai iškylantį reiškinį. Nacionalistinio diskurso (ne)iškilimui turi galią turintys arba jos siekiantys įvairūs elitai. Fides – Vengrijos konservatorių partija savo užsienio politikoje nuolatos pabrėžia vengrų mažumų, gyvenančių kaimyninėse šalyse, apsaugos svarbą ir yra bene pagrindinė tokios politikos besilaikanti partija. Tačiau tokie partijos siekiai kartais peržengia suverenių valstybių sienas, o vengrų mažumos užsienyje tampa politiniu resursu šalies vidaus politikoje. Vengrijos pavyzdys galėtų mums padėti geriau suvokti Vidurio ir Rytų Europoje vykstančius procesus, susijusius su tautiškumu. Paskaitą galbūt pravers siekiant geriau suprasti dabartinį Lietuvos ir Lenkijos konfliktą dėl Lietuvos lenkų tautinės mažumos.

Juodrastis_Nr3_virselis20:00 Žurnalo „Juodraštis” trečiojo numerio pristatymas

Trečiasis „Juodraščio“ – nevalstybinės politikos ir neoficialiosios kultūros žurnalo – numeris pasirodė 2011-ųjų vasarą – visą pasaulį apėmusios ekonominės krizės sutemose. Jame pateikti straipsniai padės suvokti globalų krizės mastą, priežastis ir pasekmes. Jame rasite originalią „Midnight Notes“ kolektyvo iš JAV ekonominę analizę, Latvijoje dirbančio amerikiečių ekonomisto Jeffrey‘io Sommerso, italų filosofo Franco Berardi-Bifo, slovėnų filosofės Marinos Gržinič, alternatyvaus švietimo teoretiko Ivano Illicho tekstus. Žurnalas gausiai iliustruotas „post-punk“ stiliaus piešiniais bei fotografijomis.

21:00 Kolektyvinė vakarienė (košė makalošė!)

ANIMACINE_PROPAGANDA22:00 Hitleris, Stalinas ir dėdė Semas:  propagandinių animacinių filmų peržiūra

XX a. viduryje pasaulis buvo suskaldytas itin priešiškos propagandos, sklidusios iš trijų galios centrų – nacistinės Vokietijos, stalininės Sovietų Sąjungos ir „demokratinių” Jungtinių Valstijų. Ši propaganda buvo įkūūnyta visose komunikacijos priemonėse – nuo pranešimų laikraščiuose iki animacinių filmų. Šioje filmų peržiūroje matysime pačius ryškiausius (ir kartu juokingiausius!) nacių, sovietų ir amerikiečių propagandinės animacijos pavydžius.

23:30 Nakties diskoteka

LIEPOS 30 D., ŠEŠTADIENIS

12:00 Kolektyviniai pietūs (troškinys!)

kasparas_pocius13:00 Kasparas Pocius. Dirbančiųjų tyrimas

Mes visi esame dirbantieji. Dirbančiųjų tyrimas – tai ne korporacijų vykdomos vartotojų apklausos, kurių tikslas – įsiūlyti jums naują nereikalingą prekę ar paslaugą ir ne gyventojų apklausa prieš rinkimus, paverčianti mus statistiniais pėstininkais didžiosios politikos žaidimuose. Dirbančiųjų tyrimo tikslas – apklausos metodais krizės metu skatinti jautrų dialogą tarp įvairių sektorių dirbančiųjų, žadinti jų ir mūsų kaip dirbančiųjų klasės sąmoningumą, skatinti priešintis neteisybėms darbovietėse ir visur, kur mus pasiekia spaudžianti valdžios ir kapitalo letena.

renata_blumberg14:30 Renata Blumberg. Globalizing Food

Šios paskaitos/diskusijos metu aptarsime per pastaruosius 50 metų įvykusią maisto tiekimo grandinių transformaciją, lėmusią paraleliai egzistuojančius maisto perteklių bei trūkumą. Dar šiam laikotarpiui būdingi sugriežtėjęs maisto produktų reglamentavimas bei standartai, visgi nesugebėję užtikrinti maisto saugumo – tai puikiai iliustruoja neseniai Vokietijoje įvykęs su maistu keliaujančio patogeno proveržis.  Nepaisant regimybės, vartotojai turi mažiau galios tam ką valgo ir daugybė jų ėmė mobilizuotis pasauliniu mastu, kad pertvarkytų savo maisto sistemas. Paskaita vyks anglų kalba.

permakultura16:00 Greg from Scotland. Permaculture

Permaculture is an ecological design system for sustainability in all aspects of human endeavor. It teaches us how build natural homes, grow our own food, restore diminished landscapes and ecosystems, catch rainwater, build communities and much more. Permaculture is sustainable land use design. This is based on ecological and biological principles, often using patterns that occur in nature to maximise effect while minimizing wasted energy. Permaculture aims to create stable, productive systems that provide for human needs, harmoniously integrating the land with its inhabitants.

Evaldas_Balciunas16:30 Evaldas Balčiūnas. Socialinė rūpyba prieš elgetavimą: panašumai ir skirtumai

Socialinė rūpyba ir elgetavimas – kas tarp jų bendro? Socialinės rūpybos sistema pagrįsta principu „Yra pažyma – bus ir maisto“, o elgetavimas remiasi kitu principu – „Yra burna – bus ir maisto“. Tiek socialinėje rūpyboje, tiek elgetavime bendravimo nėra: socialinė rūpyba – tai tam tikros biurokratinės procedūros, o E – elementarus pagalbos prašinėjimas. Kas geriau žmogui ir visai visuomenei – prašyti pagalbos žmonių ar valstybės? Į šį klausimą padės atsakyti Evaldas Balčiūnas, perestroikos laikais priklausęs Anarchosindikalistų konferedacijai (KAS), vėliau moraliai nusmukęs iki Šiaulių miesto tarybos nario lygio. Šiuo metu - bedarbis.

lepelionys18:00 Pėsčiųjų žygis „Senuoju pašto keliu“

Stovyklavietė „Laisvasis vėjas“ plyti vaizdingoje kalvotoje vietovėje netoli Lieliaus ežero, šalia Lepelionių piliakalnio, dar vadinamo „Napoleono kepure“. Šalia vingiuoja senasis akmenimis grįstas kelias, kuriuo riedėdavo pašto karietos ir keliaudavo į Vilnių piligrimai bei pirkliai iš visos Europos. Netoli stovyklavietės yra Liešiškių šaltinis, turintis gydomųjų savybių. Kita arti esanti kalva vadinama Sienakalnis; ją senovėje pagonys laikė šventa. Pėsčiųjų žygio metu apie vietines įdomybes pasakos stovyklavietės šeimininkas Vytautas Diržys.

alias19:30 Kolektyvinis „Alias – pasakyk kitaip” žaidimas

„Alias” – linksmas ir pašėlęs žodinio bendravimo žaidimas. Žaidimo tikslas – paaiškinti žodį, kad komandos nariai jį atspėtų. Žaidimą sudaro 3200 žodžių. Reikia sugebėti paaiškinti spėjamą žodį savo komandos nariui nenaudojant žodžio šaknies. Galima naudoti sinonimus ar neiginius. Ir visa tai reikia atlikti kuo greičiau, nes smėlio laikrodžio nesustabdysi! „Alias” žaidę Vilniaus lunatikai per „LUNI šamarliaką“, pasiūlė jį pažaisti ir per LUNI vasaros stovyklą.

21:00 Kolektyvinė vakarienė (sriuba!)

nunu22:00 Jungtinis garsinės poezijos projektas NUNU

Tai Žygimanto Mesijaus Kudirkos, Gabrielės GaL Labanauskaitės ir Dariaus Zaizro Jurevičiaus projektas, kurio metu poezija yra diriguojama, projektuojama, gyvai atliekama keliais balsais. NUNU – tai impulsas dialogui, kreipimasis, poza, kartu ir garsinis darinys, o grafiškai atrodo tarsi dirigento rankų mostai. „Viskas prasidėjo nuo to, kad išradome savo dirigavimą. Tai truko laiko, sugalvojome visą ženklų kodą, ženklų yra keliolika, kiekvienas turi tam tikrą efektą, veikiantį eilėraščio pasakojimą." „Nunu“ projekte visai nėra muzikos. Video vaizdas - labiau dokumentinis, minimaliai apdorotas, personažai realūs - iš gatvės.

jaras_ramunas22:30 Jaras Ramūnas & Band (buv. „Echidna aukštyn“ ir „Endiche Vissat“) koncertas

Jaras Ramūnas kuria roko, indie pop, eksperimentinę ir klasikinę muziką, kurią atlieka koncertuose arba įrašuose su kviestiniais muzikantais. Tam, kad klausytojas žinotų, kokią muziką klauso, Jaras savo „labiau suprantamą“ roko ir indie pop muziką vadina „Echidna aukštyn“, o eksperimentinę – ENDICHE VIS.SAT. „Echidna aukštyn“ stiliumi Jaras groja nuo 1990 m., ENDICHE VIS.SAT stiliumi – nuo 1996 m. „Daug veikėjų, kurie darė įtaką muzikos pasauliui, neturėjo jokio diplomo. Kai kurie neturėjo netgi dantų." (Jaras Ramūnas)

dmt23:30 Nakties diskoteka ir filmo „DMT: Dvasios molekulė“ peržiūra

1990 m. po ilgus mėnesius trukusių biurokratinių procedūrų Dr. Rickas Strassmanas pagaliau gavo leidimą New Mexico universitete pradėti 5 metus trukusius DMT (dimetiltriptamino) tyrimus. Tai buvo pirmasis tokios apimties teisėtas klinikinis haliucinogeninės medžiagos tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 60 savanorių. Nepaprastai įdomius duomenis, patirtis ir ne mažiau stulbinančias išvadas, peržengiančias oficialaus mokslo ribas, R. Strassmanas apibendrino knygoje „DMT: The Spirit Molecule“, pagal kurią 2010 m. sukurtas to paties pavadinimo filmas. Filmą pristatys Robertas Bartašius. Filmas anglų kalba su rusiškai subtitrais.

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija