londonas po riausiu       2011 m. rugsėjo 8 d., ketvirtadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į „Ecoflux“ platformą Neries krantinėje, prie Mindaugo tilto, kur vyks susitikimas su LUNI koordinatoriumi Dariumi Pocevičiumi, rugpjūčio pradžioje keliavusiu po Didžiąją Britaniją. Lektorius pasidalins įspūdžiais, ką matė ir girdėjo Velse bei Londone, kuriame buvo ką tik pasibaigusios riaušės, ir bandys atsakyti į klausimą, kodėl politiniai protestai šiandien gana dažnai baigiasi paprasčiausiomis riaušėmis.

Renginys facebook‘e

2011 m. rugpjūčio 4 d. Totenhamo rajone policijos pareigūnams nušovus juodaodį londonietį, kilo gatvės protestų banga, netrukus peraugusi į masines riaušes, parduotuvių plėšikavimą ir marodieriavimą. Per didžiulę sumaištį Londone žuvo 5 žmonės, sužeista daug policininkų, protestuotojų ir riaušininkų. Sulaikyti 1773 asmenys, prieš teismus stojo apie 1200 žmonių. Valdžia sustiprino policines priemones ir ėmėsi represijų prieš mišrių Londono rajonų bendruomenes. Nuteistas net 11-ametis (!), nukniaukęs 50 svarų vertės šiukšlių dėžę iš „Debenhams“ parduotuvės Romforde.

 

Nuo ko viskas prasidėjo ir kuo baigėsi? Ar protestuotojai pasiekė savo tikslus? Kam buvo naudingos šios riaušės? Ką daryti, kad protestai nevirstų marodieriavimu? Iš šiuos klausimus atsakys D. Pocevičius, gyvenęs viename iš Londono skvotų, apie riaušes kalbėjęsis su Londono skvoteriais ir anarchistais, dalyvavęs protesto mitinge, nukreiptame prieš valdžios represijas riaušių organizavimu įtariamų žmonių adresu. Pasakojimas bus gausiai iliustruotas Velso ir Londono nuotraukomis.

Londonas po riausiu 2

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija