lazdynai2011 m. rugsėjo 28 d., trečiadienį, Laisvasis universitetas (LUNI) rengia alternatyvią ekskursiją po postsovietinį Vilnių. Lankysimės Lazdynuose – sovietmečiu statytame Vilniaus mikrorajone, kuris ekskursijos vadovui Vytautui Tinteriui atrodo lyg gyvas muziejus, vis dar alsuojantis savo istorija. Renkamės 18:00 val. stotelėje „Lazdynai” (Laisvės pr., Vilnius).

Postmodernizme sovietinis paveldas praranda savo reikšmę, todėl mes galime interpretuoti Lazdynus kaip tik norime. Sovietinės skulptūros, vis dar stovinčios tose pačiose vietose, įgauna visai kitokią prasmę. Jos liudija praeitą epochą ir kuria Vilniaus kaip labai įvairiaus ir eklektiško miesto įspūdį.

renginys facebok'e


Šioje ekskursijoje bus siekiama parodyti pasikeitusį ideologinį kontekstą ir dabartines mikrorajono problemas, išryškėjusias postsovietinėje epochoje. Išgirsime šiuolaikinę urbanistikos istoriją ir sužinosime, kokią vietą joje užima Lazdynai. Apžiūrėsime garsiąsias Gedimino Karaliaus, Kazimiero Valaičio, Antano Dimžlio skulptūras, pasivaikščiosime plačiomis Ladynų alėjomis, užsuksime į postsovietines kičines kavines ir t. t.

Daugiau info: http://alternativevilnius.tumblr.com/

              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija