sea sol2011 m. spalio 6 d., ketvirtadienį, 18 val., Laisvasis universitetas (LUNI) ir žurnalas „Juodraštis“ kviečia į virtualų susitikimą su Sietlo solidarumo tinklo (Seattle Solidarity Network „SeaSol“) nariais. Internetinio „Skype“ ryšio pagalba bendrausime su žmonėmis, kurie tiesiogiai padeda žmonėms, išmestiems iš darbo ar būsto. Renginys vyks kūrybinėse „Artotekos“ dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje (greta Bastėjos ir „Tamstos“ muzikos klubo).

    Renginys facebook'e

      2007 m. pabaigoje susikūręs „SeaSol“ tinklas – tai tiesioginio veiksmo grupė, pasiryžusi laimėti kovas prieš bosus, bankus ir būsto savininkus dėl nesumokėtų atlyginimų, pavogtų depozitų ir atimtų būstų. Šiame tinkle veikiantys savanoriai – dirbantys ir bedarbiai, aktyvūs ir išėję į pensiją – mano, kad galima (pa)kovoti už savo teises ir tai įrodo praktiniais veiksmais. Štai ką apie grupę pasakoja patys „SeaSol“ nariai:

„Pradžioje nežinojome, ką tiksliai darysime, bet nusprendėme remti tas dirbančiųjų ir būsto nuomoninkų kovas, kuriose galėtume laimėti iš karto, o nenuskęstume milžiniškose kampanijose – taip galėjome padėti patys sau. Sietle iškabinome plakatus: „Turi problemų su bosu? Turi problemų su savininku? Susisiek su mumis”. Taip viskas ir prasidėjo Mūsų kovos yra nedidelio masto, jos kovojamos už vieną žmogų ar nedidelę žmonių grupę, kurie netenka darbo ar turi problemų su nuoma. Tai riboja mūsų veiklą. Bet čia mes nematome didelės problemos, nes šitos nedidelės kovos mums tėra pirmieji žingsniai į ambicingesnius projektus. Įgiję paramos bei reputacijos, mes planuojame kurti kitas organizacijos formas, pavyzdžiui, padėti dirbančiųjų ir nuomoninkų grupėms. Norime elgtis lanksčiai, eksperimentuoti. Šias mažas kovas matome kaip pradžią organizuojant klasių kovą, vėliau galėsime pereiti prie didesnių, kolektyviškesnių projektų.”

P.S. Internetinei konferencijai bus skirta šiek tiek daugiau nei valanda, tad pokalbį pradėsime lygiai 18 val. – Sietle tuo metu bus 8 val. ryto.

Daugiau informacijos apie „SeaSol“ rasite šiame interviu: http://anarchija.lt

Keli „SeaSol“ veiklos video:


              facebook lunirss lunitwitter luniwikipedia 32

Facebook

Vikipedija